Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171

Luksusowy stół z krzesłami PATYNKA

Stół i krzesła, które tworzą klimat 

Ekskluzywny stół "PATYNKA" wraz z niezwykłymi krzesłami to meble, które potrafią „zbudować” atmosferę całego wnętrza. Wystarczy, że wstawi się taki komplet do – nawet całkiem jeszcze pustego – pomieszczenia, a już wytworzy się w nim szlachetny i przytulny klimat.

luksusowe drogie meble

Wystarczy spojrzeć na ten stół i krzesła, by oczami wyobraźni zobaczyć już, jak odbywają się przy nim udane narady, niezapomniane spotkania biznesowe albo udanych przyjęć w gronie współpracowników. Ekskluzywny stół z krzesłami „PATYNKA” to miejsce do fachowych rozmów i idealne tło dla twórczych chwil. Taka właśnie idea przyświecała nam, gdy projektowaliśmy ten komplet i pracowaliśmy nad każdym ręcznie wykonywanym detalem. Stół konferencyjny to serce gabinetu.  

luksusowe meble do jadalni

ekskluzywne meble inne niż wszystkie

 

 

 

 

 

 

 

Ten – masywny i solidny, wykonany w całości z litego drewna – wsparty jest na czterech figurach lwów. Stylizowane rzeźby siedzą na postumentach, które nadają meblowi jeszcze większą stabilność. Lwy podtrzymują przecież ciężki, bogato rzeźbiony blat. Stół z tymi figurami jednoznacznie podkreśla rozmówcom, że spotkali się z właściwymi osobami, Lwami swojej dziedziny. Powierzchnia stołu jest idealnie gładka, doskonale wypolerowana. Ze względu na zastosowanie neutralnego odcienia lakieru, podkreśliliśmy najpiękniejsze, bo naturalne zdobienia blatu: słoje drzewa. Zarówno gzymsy, jak i carga stołu pokryte zostały misternymi detalami snycerskimi.  

drogie meble unikatowe

Są to przede wszystkim liście akantu i kwiaty, tak lubiane przez dawnych mistrzów z pracowni mebli gdańskich. Nawiązania do prac dawnych snycerzy to obowiązkowy element każdego z naszych projektów – nawet jeśli jest on niewidoczny na pierwszy rzut oka. W ten sposób składamy hołd tym, którzy wiele setek lat temu jako pierwsi wymyślili styl gdański i sprawili, że stał się on symbolem kunsztu rzemieślniczego. Pośród liści ukryte zostały medaliony z motywami morskimi: Neptunem z trójzębem, kotwicą oraz okrętem. Narożniki cargi przyozdabia natomiast tarcza herbowa Gdańska z dwoma krzyżami.

Komplet „PATYNKA” uzupełnia osiem eleganckich krzeseł, z nóżkami i tralkami w formie warkoczy. Oparcie każdego z nich zwieńczone zostało herbem Miasta Gdańska, podtrzymywanym przez dwa lwy. Poniżej – również na każdym z mebli – precyzyjnie wygrawerowaliśmy szarfę z napisem. To gdańskie motto: Nectemere, nectimide, czyli „Ani zuchwale, ani bojaźliwie”. Zadbaliśmy jednak nie tylko o to, by krzesła przepięknie komponowały się we wnętrzu, ale także aby były wygodne. Z tego względu centralna część oparcia została wypełniona miękkim obiciem. Taka sama tkanina obiciowa pokrywa całe siedzisko. Na zakończenie wyjaśnijmy jeszcze nazwę „PATYNKA”. Tym razem odnosi się ona bezpośrednio do sposobu malowania stołu i krzeseł oraz do figur w nogach stołu. Dzięki patynowaniu wszystkie krawędzie i zdobienia zostały podkreślone przez ciemniejszy odcień drewna. W ten sposób uzyskaliśmy efekt postarzenia, ale cały komplet prezentuje się niezwykle pogodnie i znakomicie wkomponowuje się w jasne wnętrza.

 

 

luksusowe meble

Info

Nazwa Katalogowa:
PATYNKA

Dostępność:
na zamówienie

Wymiary:
80/100/240 cm.

Wycena