Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171

Kuchnia Starowiejska

To tu wyczarowuje się wykwintne specjały 

W czasach, gdy nikomu nawet nie śniły się jeszcze supermarkety, a ludzie żyli bliżej natury, to właśnie kuchnia była miejscem, w którym z prostych składników powstawały najbardziej wyszukane smakołyki. W takich kuchniach, w głębokich rozgrzanych piecach wypiekano znakomite chleby, w kominach wędzono szynki i kiełbasy, otaczając je dymem z aromatem prawdziwych przypraw i odpowiednio dobranych gatunków drewna. W spiżarniach gromadzono przetwory o niepowtarzalnym smaku. Często własnoręcznie suszono zioła, wyrabiano masło, śmietanę, mielono kawę... Aromat unoszący się w takich kuchniach jest dziś niemal nie do uzyskania, ale możemy odtworzyć tamten klimat – niepowtarzalną atmosferę domu. 

KUCHNIE STYLOWE

Właśnie z myślą o wszystkim, co najlepsze w kuchni minionych wieków, zaprojektowaliśmy ten komplet mebli. Nazwaliśmy go „Kuchnią Starowiejską”, ponieważ inspiracją do niego stały się dawne dwory i dworki. Przygotowane przez naszych stolarzy, rzeźbiarzy i snycerzy wyposażenie musiało łączyć w sobie bliskość natury i klasę dworskich wnętrz. Jak udało się nam połączyć te dwie wartości? 

KUCHNIA DREWNIANA

Kuchnia Starowiejska wykonana jest z najwyższej jakości litego drewna, w którym – dzięki odpowiedniemu lakierowaniu – podkreśliliśmy naturalną strukturę włókien i słojów. Odpowiednie malowanie pozwoliło zachować te walory, jednocześnie uwydatniając efektowne „cieniowanie” naturalnego materiału. Monumentalne szafy, masywne szafki i dekoracyjne półki przyozdobiliśmy zróżnicowanymi, ale harmonijnie zestawionymi elementami, takimi jak wysokie gzymsy, rzeźbione kolumny, przeszklenia szafek czy też szerokie listwy nawiązujące wyglądem do elementów antycznych budowli. 

Stylowe kuchnie

W naszej pracowni wykonujemy ręcznie meble hołdujące najwybitniejszym osiągnięciom dawnych pracowni rękodzieła, w tym przede wszystkim mistrzom, zajmującym się meblami gdańskimi. Także w Kuchni Starowiejskiej nie mogło zatem zabraknąć gzymsów oraz motywów liści i kwiatów.

Tym co najmocniej przyciąga uwagę w projekcie tej wyjątkowej kuchni są jednak płaskorzeźby, które zdobią drzwiczki szafek. Patrząc na nie można prześledzić wiele tradycji dawnych kuchni dworskich. Czego tu nie ma! Na hakach wędzą się lub suszą niezwykle realistycznie wyrzeźbione mięsiwa, gąsiory wypełnia znakomite wino, a gałęzie owocowych drzew gną się pod ciężarem owoców. Bogactwo darów przyrody to symbol obfitości i pomyślności , która zawsze będzie towarzyszyła wszystkim mieszkańcom domu. 

Kuchnie rzeźbione

Dekoracje szafek w Kuchni Starowiejskiej dosłownie wzbudzają apetyt. Stanowią także dowód niezwykłego kunsztu artystów i rzemieślników, którzy wykonywali ręcznie każdy najmniejszy nawet szczegół tych płaskorzeźb. Kuchnia Starowiejska to dokument setek, a nawet tysięcy godzin pracy, uwieńczonej sukcesem. Plon tych starań możecie zobaczyć na zdjęciach w poniższej galerii:

Kuchnia Starowiejska

Info

Nazwa Katalogowa:
KH014 starowiejska

Dostępność:
na zamówienie

Wymiary:
0/0/0 cm.

Wycena