Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171
 • Meble rzeźbione do wypoczynku

  Meble rzeźbione do wypoczynku
  Gdańskie meble wypoczynkowe z miękkimi obiciami ze skóry i ręcznymi rzeźbieniami.
 • Meble Gdańskie do gabinetu

  Meble Gdańskie do gabinetu
  Ręcznie rzeźbione meble gabinetowe, z unikalnymi motywami dekoracyjnymi.
 • Meble rzeźbione do mieszkania

  Meble rzeźbione do mieszkania
  Eleganckie meble gdańskie do jadalni i salonu w rodzinnej siedzibie, rzeźbione ręcznie.
 • Meble Gdańskie sypialniane

  Meble Gdańskie sypialniane
  Klasyczne, bogato rzeźbione meble gdańskie. Nastrojowe wyposażenie sypialni.
 • Kuchnie rzeźbione w starym stylu

  Kuchnie rzeźbione w starym stylu
  Okazałe i piękne kuchnie rzeźbione. Pokryte snycerskimi dekoracjami w stylu gdańskim.
 • Meble myśliwskie motywy lasu

  Meble myśliwskie motywy lasu
  Stylowe meble myśliwskie z bardzo bogatymi zdobieniami rzeźbiarskimi.

  Kuchnia Starowiejska

  To tu wyczarowuje się wykwintne specjały 

  W czasach, gdy nikomu nawet nie śniły się jeszcze supermarkety, a ludzie żyli bliżej natury, to właśnie kuchnia była miejscem, w którym z prostych składników powstawały najbardziej wyszukane smakołyki. W takich kuchniach, w głębokich rozgrzanych piecach wypiekano znakomite chleby, w kominach wędzono szynki i kiełbasy, otaczając je dymem z aromatem prawdziwych przypraw i odpowiednio dobranych gatunków drewna. W spiżarniach gromadzono przetwory o niepowtarzalnym smaku. Często własnoręcznie suszono zioła, wyrabiano masło, śmietanę, mielono kawę... Aromat unoszący się w takich kuchniach jest dziś niemal nie do uzyskania, ale możemy odtworzyć tamten klimat – niepowtarzalną atmosferę domu. 

  KUCHNIE STYLOWE

  Właśnie z myślą o wszystkim, co najlepsze w kuchni minionych wieków, zaprojektowaliśmy ten komplet mebli. Nazwaliśmy go „Kuchnią Starowiejską”, ponieważ inspiracją do niego stały się dawne dwory i dworki. Przygotowane przez naszych stolarzy, rzeźbiarzy i snycerzy wyposażenie musiało łączyć w sobie bliskość natury i klasę dworskich wnętrz. Jak udało się nam połączyć te dwie wartości? 

  KUCHNIA DREWNIANA

  Kuchnia Starowiejska wykonana jest z najwyższej jakości litego drewna, w którym – dzięki odpowiedniemu lakierowaniu – podkreśliliśmy naturalną strukturę włókien i słojów. Odpowiednie malowanie pozwoliło zachować te walory, jednocześnie uwydatniając efektowne „cieniowanie” naturalnego materiału. Monumentalne szafy, masywne szafki i dekoracyjne półki przyozdobiliśmy zróżnicowanymi, ale harmonijnie zestawionymi elementami, takimi jak wysokie gzymsy, rzeźbione kolumny, przeszklenia szafek czy też szerokie listwy nawiązujące wyglądem do elementów antycznych budowli. 

  Stylowe kuchnie

  W naszej pracowni wykonujemy ręcznie meble hołdujące najwybitniejszym osiągnięciom dawnych pracowni rękodzieła, w tym przede wszystkim mistrzom, zajmującym się meblami gdańskimi. Także w Kuchni Starowiejskiej nie mogło zatem zabraknąć gzymsów oraz motywów liści i kwiatów.

  Tym co najmocniej przyciąga uwagę w projekcie tej wyjątkowej kuchni są jednak płaskorzeźby, które zdobią drzwiczki szafek. Patrząc na nie można prześledzić wiele tradycji dawnych kuchni dworskich. Czego tu nie ma! Na hakach wędzą się lub suszą niezwykle realistycznie wyrzeźbione mięsiwa, gąsiory wypełnia znakomite wino, a gałęzie owocowych drzew gną się pod ciężarem owoców. Bogactwo darów przyrody to symbol obfitości i pomyślności , która zawsze będzie towarzyszyła wszystkim mieszkańcom domu. 

  Kuchnie rzeźbione

  Dekoracje szafek w Kuchni Starowiejskiej dosłownie wzbudzają apetyt. Stanowią także dowód niezwykłego kunsztu artystów i rzemieślników, którzy wykonywali ręcznie każdy najmniejszy nawet szczegół tych płaskorzeźb. Kuchnia Starowiejska to dokument setek, a nawet tysięcy godzin pracy, uwieńczonej sukcesem. Plon tych starań możecie zobaczyć na zdjęciach w poniższej galerii:

  Kuchnia Starowiejska

  Info

  Nazwa Katalogowa:
  KH014 starowiejska

  Dostępność:
  na zamówienie

  Wymiary:
  0/0/0 cm.

  Wycena Produktu: