Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171

Klasyczna szafa gdańska z rzeźbieniami

Imponujących rozmiarów mebel pokryty snycerskimi dekoracjami

Nec temere, nec timide - „bez bojaźni, ale z rozwagą” - taki cytat, będący jednocześnie mottem Gdańska, widnieje na szarfie w zwieńczeniu ręcznie rzeźbionej szafy. Wprowadzając do projektu tarczę herbową podtrzymywaną przez dwa lwy i przesłoniętą przez szarfę z napisem, nawiązaliśmy do tradycji stylu gdańskiego. Inspirowane nim są również wszystkie snycerskie dekoracje, pokrywające fronty oraz wysokie, łamane gzymsy.

Rzeźbiona drewniana szafa na ubrania

Potężnych rozmiarów mebel utrzymany w klimacie retro przykuwa uwagę nie tylko ogromną, masywną formą, ale też harmonijnym projektem. Na frontach umieściliśmy osiem bliźniaczo podobnych lwich łbów o otwartymi paszczami, otoczonych floralnymi ornamentami i kasetonowymi obramowaniami. Pilaster rozdzielający dwie części szafy pokryliśmy natomiast romantycznym motywem kwiatów, liści, owoców i szarf oraz małych putt-kupidynów z łukami. Kompozycję zamykają natomiast regularne, toczone warkocze, widoczne z prawej i lewej strony stylowego mebla. Dzięki tym dekoracjom szafa będzie komponować się idealnie z pozostałymi meblami MebS z kolekcji gdańskiej, ale też projektami z innych stylowych kolekcji – w tym przede wszystkim kolekcji morskiej.

Ogromną zaletą mebli gdańskich jest ich pojemność. Czteroskrzydłowa, podwójna szafa z czterema głębokimi szufladami sprawdzi się doskonale jako garderoba, mieszcząc nawet bardzo bogatą kolekcję strojów. Można ustawić ją w przedpokoju albo w sypialni. Bywa zamawiana również jako mebel do biura i gabinetu – na książki, dokumenty i podręczne archiwa. Ten praktyczny i wykwintny mebel będzie prezentował się efektownie także w urzędach i siedzibach instytucji.

Ręcznie wykonywane meble gdańskie wykazują się ogromną trwałością. To rękodzieło przewidziane nie na lata, ale na dziesiątki lat użytkowania. Perfekcyjnie przygotowane dębowe drewno i specjalna metoda łączenia – przy pomocy kołków a nie kleju – czyni tę szafę odporną na zmiany warunków atmosferycznych. Ręcznie rzeźbionym meblom nie grozi ani rozsychanie się, ani wypaczanie.
 

Rzeźbiona luksusowa szafa
Rzeźbiona ekskluzywna szafa
Stylizowana drewniana szafa

Info

Nazwa Katalogowa:
SZ011

Dostępność:
na zamówienie

Wymiary:
225/70/230 cm.

Wycena