Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171
 • Meble rzeźbione do wypoczynku

  Meble rzeźbione do wypoczynku
  Gdańskie meble wypoczynkowe z miękkimi obiciami ze skóry i ręcznymi rzeźbieniami.
 • Meble Gdańskie do gabinetu

  Meble Gdańskie do gabinetu
  Ręcznie rzeźbione meble gabinetowe, z unikalnymi motywami dekoracyjnymi.
 • Meble rzeźbione do mieszkania

  Meble rzeźbione do mieszkania
  Eleganckie meble gdańskie do jadalni i salonu w rodzinnej siedzibie, rzeźbione ręcznie.
 • Meble Gdańskie sypialniane

  Meble Gdańskie sypialniane
  Klasyczne, bogato rzeźbione meble gdańskie. Nastrojowe wyposażenie sypialni.
 • Kuchnie rzeźbione w starym stylu

  Kuchnie rzeźbione w starym stylu
  Okazałe i piękne kuchnie rzeźbione. Pokryte snycerskimi dekoracjami w stylu gdańskim.
 • Meble myśliwskie motywy lasu

  Meble myśliwskie motywy lasu
  Stylowe meble myśliwskie z bardzo bogatymi zdobieniami rzeźbiarskimi.

  Stojący zegar w stylu myśliwskim

  Niepowtarzalny mebel z indywidualnymi zdobieniami

  zegar z motywami lasu
  Zegar Myśliwski
  Zegar myśliwski

  MEBLE MYŚLIWSKIE

  Ten imponujący rozmachem zdobień i starannością wykonania zegar zrodził się częściowo w wyobraźni Klienta, dla którego był przygotowywany, a częściowo – w śmiałej wizji naszych projektantów. Wielokrotnie wspominamy o tym, że ręczne wytwarzanie mebli gdańskich pozwala nam zrealizować dowolne pomysły. Dzięki temu meble, które opuszczają naszą pracownię przywołują wspomnienia i – dosłownie – opowiadają historie. W tym przypadku są to legendy, towarzyszące od wieków leśnikom i myśliwym, a więc ludziom, którzy byli z przyrodą najbliżej i doskonale znali wszelkie tajemnice puszcz i lasów. 

  stylowy zegar stojący

  Najbardziej niezwykłym elementem widocznego na fotografiach zegara są plecy (czyli obszar za wahadłem). Na życzenie Klienta wyrzeźbiliśmy na nich portret psa – owczarka – dokładnie według przesłanego zdjęcia. Pozostały obszar zegara wypełniają płaskorzeźby nawiązujące do myślistwa i leśnictwa. Czego tu nie ma! Łamany, wysoki gzyms na samej górze zegara, typowy dla mebli gdańskich, zdobi tarcza w kształcie herbu z wizerunkiem myśliwskiego rogu i torby, otoczona bogato rzeźbionymi liśćmi dębu. Choć na ogół w tym miejscu zamieszczamy herb Gdańska, na potrzeby mebli z kompletu myśliwskiego zrobiliśmy wyjątek. Roślinna dekoracja zdobi nawet listwy na bokach zegara.

  stylowe zegaryNiżej, na bocznych ściankach skrzyni zegara, widnieją płaskorzeźby ze scenami myśliwskimi – to starannie wykonany myśliwy z psem oraz widocznym w tle pejzażem. Wysoka precyzja i staranne odwzorowanie szczegółów sprawiają, że płaskorzeźby zamieniają się w realistyczne obrazy. Przód skrzyni zajmuje tarcza ze złotym cyferblatem w stylu retro, otoczona gałęziami i liśćmi dębu. Gdy jednak spojrzy się uważniej, wśród liści – dokładnie, jak w prawdziwym lesie – dostrzega się, że w koronie tego rzeźbionego drzewa tętni życie: po lewej stronie w listowiu kryje się łasica, po prawej – przysiada dzięcioł. Rzeźba ta powtarza się również na skrzyni w dolnej części zegara. Tam, zamiast cyferblatu, zamieściliśmy wizerunek jelenia z promieniejącym krzyżem, znany z historii św. Huberta, patrona myśliwych. Prawą i lewą stronę dolnej skrzyni również zdobią obrazy – płaskorzeźby, tym razem przedstawiające właśnie św. Huberta w chwili, gdy podczas polowania spotkał niezwykłe zjawisko – białego jelenia, w którego porożu świecił wspomniany wcześniej krzyż. 

  zegary stojące

  Ukoronowanie projektu tego stojącego zegara stanowią jednak dwie rzeźby, podtrzymujące skrzynię z mechanizmem: to św. Hubert i Diana – bogini łowów. Smukłe postacie męska i kobieca nadają całemu projektowi niezwykłą lekkość – mimo bogactwa dekoracji. Św. Hubert trzyma w dłoni kuszę, a Diana – łuk, a więc symbole polowania.

  Ten potężny zegar może stanowić jedyną ozdobę gabinetu, salonu czy holu, ale można również połączyć go z innymi meblami z kompletu myśliwskiego, takimi jak biurko, stolik kawowy z wiewiórkami czy barek na alkohole. Motywy wykorzystane w tych projektach korespondują ze sobą, tworząc wyjątkową całość. Dodajmy jeszcze, że mechanizm zegara wykonany został w jednej z najlepszych pracowni na świecie – a to oznacza, że jego czysty, szlachetny dźwięk będzie co godzinę rozbrzmiewał w domu właściciela przez wiele następnych lat.

   

  Zegar Myśliwski
  Zegar Myśliwski
  Zegar Myśliwski

  Info

  Nazwa Katalogowa:
  ZG001

  Dostępność:
  na zamówienie

  Wymiary:
  225/70/45 cm.

  Wycena Produktu: