Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171

Ludwikowski kredens o unikalnym charakterze

Ręcznie rzeźbiona witryna z dekoracjami snycerskimi

Ekskluzywne meble ludwik

Elegancki, duży kredens z przeszklonym frontem stanie się ozdobą salonu. Ten ręcznie rzeźbiony mebel wykonany został z ciężkiego dębowego drewna, ale wygląda lekko i subtelnie. Efekt taki zawdzięcza przede wszystkim krótkim, kabriolowym nóżkom, ale też starannie zaplanowanej konstrukcji i dekoracjom. Górna część stylowej witryny, z przeszklonymi frontami, jest nieco węższa od dolnej, wyposażonej w szafki. Kredens zyskuje dzięki temu wysmukłą formę.

Witryna w stylu ludwika

Charakterystycznym elementem dekoracyjnym patynowanego kredensu są rzeźbione gzymsy – wyraźne, ale nie tak wysokie, jak w meblach gdańskich. Ich centralną część wieńczy półkolisty ornament z eleganckim motywem muszli, niezwykle popularnym od czasów baroku. Do tego zdobienia nawiązują także pozostałe snycerskie elementy dekoracyjne, zastosowane w projekcie – eleganckie pionowe listwy z motywem liści akantu, znajdujące się między przeszklonymi frontami oraz podobne rzeźbienie obiegające blat. Natomiast na prawej i lewej krawędzi dolnych szafek widnieją wypukłe, przestrzenne rzeźbienia z winogronami i ozdobnymi szarfami.

Luksusowe meble z dusząPrzy tak obmyślanej snycerce fronty szafek musiały być oszczędne. W dolnej części kredensu pojawiają się na nich jedynie delikatne, kasetonowe obramowania, a o unikalnym charakterze przesądza finezyjny detal: górne krawędzie, z wklęsłym, półkolistym wycięciem. Okalają one szufladę ukrytą za bogato rzeźbionym ornamentem z liśćmi i motywem muszli. Natomiast górne szafki z przeszkleniami pozbawione zostały ozdób. Ale i tu pojawia się wyrafinowany ozdobnik: profilowane, oryginalnie wygięte łączenia szyb.

O unikalnym charakterze tego ręcznie rzeźbionego mebla decyduje przede wszystkim sposób jego wykonywania. Rękodzieło jest niepowtarzalne – powstaje tak naprawdę tylko w jednym egzemplarzu, ponieważ nawet wierne powtórzenie tego samego projektu przez Mistrzów MebS będzie różniło się w szczegółach.

Stylowy ludwik z drewna

Tu jednak wyjątkowy jest nie tylko sam wzór, ale też wykończenie, niezwykle eleganckie i wysmakowane dzięki patynowaniu. Metoda postarzania, zastosowana w prezentowanej na zdjęciach stylowej witrynie, podkreśla i uwypukla dekoracje.

 

 

Stylowe meble z duszą

Info

Nazwa Katalogowa:
Witryna Ludwik 173

Dostępność:
na zamówienie

Wymiary:
205/53/173 cm.

Wycena