Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171

Kredens Gdański z neptunami

 Imponująca ozdoba salonu 

Czego trzeba, by przestrzeń współczesnego domu zmieniła się w luksusowe wnętrze, jakby wprost przeniesione ze starej powieści? I czy w ogóle jest to jeszcze możliwe? Być może właśnie takie pytania zadają sobie miłośnicy drewnianych mebli w stylu retro, zanim rozejrzą się za kimś, kto spełni ich marzenia o wyjątkowym wyposażeniu salonu, sypialni czy kuchni. A później trafiają do nas, do Pracowni Mebli MebS, gdzie ich wyobrażenia przybierają realny kształt, na przykład Starego Kredensu z Neptunami.

 

MEBLE GDAŃSKIE

 

Bardzo często udowadniamy, że w dzisiejszych realiach podczas aranżowania wnętrz wcale nie trzeba rezygnować z klasycznej elegancji. Co więcej – nie trzeba zgadzać się na przykre kompromisy, w których dzieło ludzkich rąk zastępuje się jego imitacją, wytwarzaną w tysiącach egzemplarzy na fabrycznej taśmie produkcyjnej. Rękodzieło podlega nieustannemu rozwojowi, ma się znakomicie, a osoby poszukujące rzeczy niepowtarzalnych i pięknych mogą zrealizować każdy swój pomysł. Jeśli dotyczy on rzeźbionych mebli z drewna, spełnianiem marzeń z przyjemnością zajmiemy się my.

 

Widoczny na fotografii Stary Kredens z Neptunami zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy na zamówienie, dokładnie według życzenia Klienta. Z założenia miał to być mebel gdański, wierny wszystkim regułom tego stylu. Stąd harmonijna kompozycja, podkreślana przez bogate dekoracje floralne wzbogacone o szarfy, frędzle i drobne sylwetki fantastycznych postaci – syren i cherubinów. Stąd także zwieńczenie kredensu wysokim, łamanym gzymsem, charakterystycznym dla witryn, biblioteczek czy szaf gdańskich. Nie sposób wyobrazić sobie podobnego projektu również bez oryginalnej korony z dwoma lwami gdańskimi podtrzymującymi tarczę herbową Gdańska i szarfy z mottem, przyświecającym miastu: „Nec temere, nec timide”, czyli „Ani zuchwale, ani bojaźliwie”.

 

Jednym z najpiękniejszych i najbardziej ozdobnych elementów tego projektu są fronty szafek. Na głównej, górnej szafce umieściliśmy dwie podobizny Neptuna, natomiast mniejsze, dolne przyozdobione zostały parzyście powtórzonymi łbami lwów. A przecież Neptun i lew to zaledwie część każdego z tych misternych obrazów – pozostałą przestrzeń wypełniają rozłożyste liście i bajecznie bogate ornamenty geometryczne. Natomiast oko uważnego obserwatora w kilku zdobieniach dostrzeże morskie muszle. Raz jeszcze przypominają one o ścisłym związku stylu gdańskiego z jego ojczystym miastem, ale też z szeroko pojętą tematyką morską.

 

Wspomnieliśmy, że meble z Pracowni Mebli MebS w zamyśle mają przenosić nas w przeszłość; w tę piękną epokę, w której każdy mebel czy bibelot musiał być dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, a całe wnętrza urządzano przytulnie i ze smakiem. Projektując Stary Kredens z Neptunami zadbaliśmy o to, by i on tworzył odpowiedni klimat. Stąd wewnętrzne oświetlenie przeszklonych witryn w formie nie nowoczesnej, ukrytej diody, a miniaturowego, dobrze wyeksponowanego ściennego świecznika – choć emitującego oczywiście światło elektryczne. Nawet ta mała lampka wygląda dokładnie tak, jakby przeniosła się tu z poprzednich wieków...

 

 

Kredens stylowy

Info

Nazwa Katalogowa:
KR013N

Dostępność:
na zamówienie

Wymiary:
240/52/290 cm.

Wycena