Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171

Komoda RTV z muszlą

Ekskluzywna komoda pod telewizor 

Jedną z największych radości dla twórców nowoczesnych mebli gdańskich jest odkrywanie takich rozwiązań, które zachowają niepowtarzalną atmosferę dawnego rękodzieła, a jednocześnie wpiszą się idealnie w potrzeby współczesnych odbiorców. W Pracowni Mebli MebS stworzyliśmy sporo tego typu projektów, między innymi białą rzeźbioną wyspę kuchenną oraz ręcznie rzeźbione szafki i komody pod RTV – takie, jak widoczna na zdjęciu. Gdańska komoda z muszlą stanie się ozdobą pomieszczenia wraz ze stojącym na niej wysokiej klasy wielocalowym telewizorem. 

Aby mariaż nowoczesnej technologii z klasycznymi dziełami sztuki był udany, stawiamy na harmonię i prostotę. To połączenie, które zawsze się sprawdza. A jeśli do wyważonego, symetrycznie skonstruowanego projektu dodajemy motyw gdańskich lwów, całość prezentuje się dostojnie. 

Stylowa szafka z ręcznymi rzeźbieniami 

Centralną część gdańskiej komody pod RTV zajmuje dwudrzwiowa szafka. Na jej frontach zamieściliśmy podobizny lwich łbów – jeden z ulubionych motywów dekoracyjnych Pracowni Mebli MebS. Głowy dzikich kotów otaczają bogate grzywy, które pod dłutem snycerzy zamieniają się w ozdobne korony, z promieniście ułożonych, falujących linii. Grzywy natomiast naturalnie przechodzą w kształt liści, okalających łby. Całość ujęta została w ozdobne ornamenty i kasetonowe rzeźbienia, które jak ramy zamykają kompozycję. 

Oba pilastry komody pokrywają natomiast – nawiązujące do stylu gdańskiego – misterne kompozycje z kwiatów, winogron i liści akantu, zwieńczone wielkimi morskimi muszlami na górze, a na dole – chwostami. W przypadku drewnianej komody w stylu gdańskim dwa ostatnie z wymienionych detali mają wymiar wręcz symboliczny. Muszla kojarzy się z morzem, a więc pośrednio również i z Gdańskiem. Natomiast frędzle, jakby przeniesione wprost z przewiązania kotary lub kurtyny, kojarzą się z eleganckim wystrojem dawnych mieszkań, w którym duże okna zasłaniały właśnie ciężkie, przepiękne zasłony z chwostami, a frędzle pojawiały się również przy ozdobnych poduszkach oraz baldachimach. 

Subtelnym nawiązaniem do kompozycji tej ręcznie rzeźbionej szafki w stylu gdańskim jest również dekoracja cienkiej listwy biegnącej tuż pod wnęką na RTV oraz krawędzi blatu. Obie pokryliśmy kompozycją z miękko układającymi się liśćmi akantu.

Ekskluzywna komoda drewniana

Info

Nazwa Katalogowa:
RT017M

Dostępność:
na zamówienie

Wymiary:
85/52/115 cm.

Wycena