Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171
 • Meble rzeźbione do wypoczynku

  Meble rzeźbione do wypoczynku
  Gdańskie meble wypoczynkowe z miękkimi obiciami ze skóry i ręcznymi rzeźbieniami.
 • Meble Gdańskie do gabinetu

  Meble Gdańskie do gabinetu
  Ręcznie rzeźbione meble gabinetowe, z unikalnymi motywami dekoracyjnymi.
 • Meble rzeźbione do mieszkania

  Meble rzeźbione do mieszkania
  Eleganckie meble gdańskie do jadalni i salonu w rodzinnej siedzibie, rzeźbione ręcznie.
 • Meble Gdańskie sypialniane

  Meble Gdańskie sypialniane
  Klasyczne, bogato rzeźbione meble gdańskie. Nastrojowe wyposażenie sypialni.
 • Kuchnie rzeźbione w starym stylu

  Kuchnie rzeźbione w starym stylu
  Okazałe i piękne kuchnie rzeźbione. Pokryte snycerskimi dekoracjami w stylu gdańskim.
 • Meble myśliwskie motywy lasu

  Meble myśliwskie motywy lasu
  Stylowe meble myśliwskie z bardzo bogatymi zdobieniami rzeźbiarskimi.

  Rodzinna Jadalnia

  Wyjątkowy komplet mebli – nawet na 12 osób 

   

  Wspólny, rodzinny posiłek zawsze należał do chwil szczególnych. Przy stole spotykali się wówczas przedstawiciele różnych pokoleń – od najmłodszych, tak małych, że podczas posiłku siedzieli jeszcze na kolanach rodziców – po najstarszych, piastujących dumnie funkcję seniorów rodu. Z biegiem lat ci młodsi dojrzewali i przejmowali rolę starszych, dzierżąc ster rodzinnych losów. A najważniejszym miejscem spotkań takich wielopokoleniowych rodzin pozostawała zawsze jadalnia, w której wszyscy zasiadali do codziennych obiadów czy kolacji oraz wyjątkowych, świątecznych posiłków. W pracowni Mebli Mebs uważamy te tradycje za nadal żywe i warte podkreślenia. Dlatego meble do jadalni mają dla nas zawsze szczególne znaczenie: są symbolem solidności, trwałości i niezmienności – tak jakby miały stanowić dobrą wróżbę dla domu, w którym się znajdują.

   

   

  stylowe stołyW centrum Rodzinnej Jadalni – naszego najnowszego dzieła – znajduje się więc potężny, ośmiokątny stół. Jego solidna konstrukcja opiera się na czterech, masywnych nogach w formie grubych, toczonych warkoczy. Nogi połączone są trawersem wykonanym z szerokich listew z gzymsami, typowymi dla mebli gdańskich. Na takiej podstawie zamocowaliśmy blat, o idealnie gładkiej, aksamitnej powierzchni, przepięknie eksponujący naturalną strukturę drewna. Ten blat kryje w sobie pewną inżynierską tajemnicę, ale o tym za chwilę.

   Wzdłuż blatu biegnie carga z wyraźnymi rzeźbieniami. Jej zwieńczeniem są głowy lwów w ornamencie z liści akantu. Znajdują się one na środku każdego z boków, jest ich więc aż osiem! Liście akantu otaczające łby rozrastają się natomiast, tworząc girlandę okalającą cały stół. Ich subtelne powtórzenie stanowi oryginalnie rzeźbiona krawędź blatu. Na niej także najlepiej widać, jak grubą płytę z litego drewna wykorzystali nasi mistrzowie do wykonania tego mebla.

   

  Wspomnieliśmy, że ten stół kryje w sobie pewną tajemnicę. Otóż jest on rozsuwany. W zależności od układu, może przy nim siedzieć od 6 do 12 osób. Ponieważ całą konstrukcję wykonaliśmy z jednej płyty, zarówno układ włókien zsuniętego, jak i rozsuniętego blatu bardzo idealnie się uzupełnia. Spójrzcie, jak doskonale dopasowane zostały wszystkie drewniane elementy, by całość po rozsunięciu tworzyła gładką i równą powierzchnię!

  Do takiego stołu potrzebne są odpowiednie krzesła, utrzymane w tym samym stylu. Powinny być majestatyczne i masywne – tak, by każda osoba z rodziny czuła się wyjątkowo, zasiadając do rodzinnego posiłku. Takie też krzesła dołączyliśmy do kompletu mebli Jadalni Rodzinnej. Jest ich dwanaście, czyli dokładnie tyle, ile zmieści się przy rozsuniętym stole. Ich wzory nawiązują do stylu gdańskiego stołu – spójrzcie tylko na ozdobne wykończenia oparcia w formie toczonych warkoczy i takie same łączyny nóg. U wezgłowia każdego z krzeseł dwa dostojne lwy podtrzymują tarczę herbową Miasta Gdańska. 

  Choć posiadacze i kolekcjonerzy mebli gdańskich oczekują od nas wyrobów przede wszystkim pięknych, pamiętamy z serdecznością także o tym, by wszystkie meble były nie tylko piękne, ale i komfortowe dla użytkowników. Dlatego zarówno siedziska, jak i oparcia pokryte są miękkim, skórzanym obiciem. Teraz nawet najmłodsi uczestnicy rodzinnych spotkań będą siedzieć grzecznie i wygodnie, a starsi nawet po kilku godzinach rozmów i ucztowania nie odczują żadnego dyskomfortu. Wiemy przecież, że nasze meble kupuje się na wiele lat – dlatego muszą idealnie wpisywać się w styl życia swoich nowych właścicieli.

   

  stół z krzesłami do jadalni w starym stylu
  meble do jadalni w starym stylu
  stół rozkładany z krzesłami

  Info

  Nazwa Katalogowa:
  ST022

  Dostępność:
  na zamówienie

  Wymiary:
  78/120/190 cm.

  Wycena Produktu: