Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171

Ława gdańska do wypoczynku


Kunsztowny, niski stolik do salonu

meble gdańskie

meble rzeźbionePosągi lwów to jeden z naszych ulubionych tematów rzeźbiarskich. Większości osób skojarzą się one od razu z herbem gdańska, podtrzymywanym przecież przez dwie, imponujące sylwetki tych przepięknych zwierząt. Rzeczywiście tak jest: wykonując meble gdańskie nie stronimy od tradycji – stąd bardzo chętnie wkomponowujemy w snycerkę motywy tarczy herbowej Gdańska z dwoma krzyżami. Często też stosujemy motyw lwów podtrzymujących ten herb, ale także  sięgamy po wizerunki lwich pysków, czyniąc z nich centralne dekoracje frontów mebli. 

To jednak nie wszystkie powody, dla których w pracach nad projektowaniem i rzeźbieniem mebli sięgamy po motyw lwów. Odwołujemy się bowiem także do szczególnego miejsca, które te dzikie zwierzęta zajmują w świecie przyrody i w naszej kulturze. Lwy to potęga i niewyobrażalna siła, ale także dostojność. W potężnych cielskach tych kotów drzemie ogromna moc, ale zostaje ona w wyjątkowy sposób opanowana. A jeśli siłę równoważy się opanowaniem, zamienia się ona w odwagę i męstwo. Właśnie dlatego od wielu wieków ludzie różnych kultur dostrzegali w lwach zwierzęta godne tego, by uważać je za królów zwierzęcego świata. 

Ława gdańska
Rzeźbiony stolik kawowy
kawowy stolik rzeźbiony

stolik rzeźbionyDo tych cech odwołujemy się, gdy włączamy do projektów mebli gdańskich wizerunki tak wyjątkowych kotów. Spójrzcie, jak wyglądają one, gdy podtrzymują tę ławę. To masywne, monumentalne sylwetki, o przepięknych grzywach i otwartych pyskach, w których widać kły – symbol siły i grozy lwów. Ale dla Was zamieniają się one z drapieżników w strażników domowego ogniska. Podtrzymują blat ławy wypoczynkowej, przy której relaksujecie się popołudniami i przyjmujecie gości. Lwy w czterech narożnikach ławy – patrzące w cztery strony świata i podtrzymujące mocny, masywny blat – kojarzą się z trwałością Waszego domu, dlatego są wprost idealne do rodzinnej siedziby. Nie bez powodu w kulturze chińskiej wierzy się, że figury lwa potrafią ochronić przed „złymi mocami” czy zagrożeniami. Wystarczy spojrzeć na te posągi, by zobaczyć, jak wiele w nich spokoju, pewności i niezachwianej równowagi. 

stolik stylowyŁawa wypoczynkowa, którą widzicie na zdjęciach, została skomponowana w pełni harmonijnie. Mocne posągi lwów połączone są trawersem z kręglem. Bardzo chętnie sięgamy w naszej pracowni po ten właśnie wariant konstrukcji, ponieważ nadaje on meblom wyższą wytrzymałość i scala konstrukcję. Rzeźbienia, które widzicie na kręglu, a także ozdobne wyprofilowanie trawersu spełniają natomiast funkcję estetyczną. Są wyrazem naszej dbałości o każdy detal mebli. 

 

stolik do wypoczynku gdańskiego
meble gdańskie do wypoczynku
stolik rzeźbiony na lwach

A blat? Obficie zdobiona carga, która go otacza, wywołuje wrażenie lekkości. Spójrzcie, jaki to niezwykły efekt: lwy są masywne, blat – bogato rzeźbiony, a mimo to cała konstrukcja sprawia wrażenie lekkiej i subtelnej – jakby unosiła się w powietrzu. Misterne, niemal koronkowe motywy kwiatowe i ornamenty z liści akantu to charakterystyczna cecha mebli gdańskich i – jednocześnie – wspaniałe wyzwanie dla nas, jako projektantów. Całą dekorację wieńczy nieodzowny herb Gdańska oraz cztery stylizowane kwiaty w kasetonach, umieszczone nad głowami lwów.

 

Info

Nazwa Katalogowa:
ST014

Dostępność:
na zamówienie

Wymiary:
70/70/130 cm.

Wycena