Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171

Meble do kuchni PERŁA

Wyjątkowe meble pod zabudowę 

MEBLE GDAŃSKIENa pytanie o to, które pomieszczenie jest sercem domu, wielu z nas odpowie, że... kuchnia! Nie jest wprawdzie tak oficjalna, jak salon,  ale domownicy bardzo chętnie spędzają w niej czas. Wstęp tutaj mają także znajomi, ale tylko najbliżsi: ci, w których towarzystwie czujemy się naprawdę swobodnie. Nieraz podczas przyjęć i imprez wpadają tu z sąsiednich pokojów goście – często właśnie te rozmowy w kuchni stają się początkiem nowych przyjaźni i okazją na przykład do serdecznego plotkowania w damskim gronie. W kuchni tętni życie! A my mamy sposób na to, by stała się jednym z najbardziej przyjaznych miejsc w domu: eleganckie, funkcjonalne meble, które z jednej strony podnoszą komfort korzystania z kuchni, z drugiej natomiast – dzięki walorom estetycznym – poprawiają samopoczucie domowników. 

STYLOWE MEBLETe szafki kuchenne wyglądają wprawdzie tradycyjnie, ale za solidnymi frontami w stylu mebli gdańskich kryje się niezwykle nowoczesne wyposażenie. Projekt przygotowaliśmy uwzględniając specyficzne oczekiwania Klienta: meble miały zająć przestrzeń pod kuchennym oknem, stąd brak górnych szafek i nadanie zabudowie formy jednego, zwartego, poziomego bloku. Jak zawsze w przypadku mebli gdańskich wykonywanych ręcznie, na życzenie możemy poddać projekt takim modyfikacjom, jakich sobie zażyczysz, np. dodając do niego górne szafki. Oczywiście zabudowa przeprojektowana według wskazówek Zamawiającego obejmuje dowolną liczbę szafek w dowolnej konfiguracji. 

RZEŹBIONE MEBLEKuchnia „PERŁA”, którą widzicie na zdjęciach, to cztery pojedyncze szafki, z których jedna stanowi zabudowę lodówki, w drugiej znalazło się miejsce na zlew, w trzecią wstawiliśmy obudowany drewnem piekarnik (spójrzcie na jego drzwiczki – także stylizowane na retro). Czwarta szafka – sąsiadująca ze zlewem – stanowi zabudowę zmywarki. Blat szafek może być drewniany lub marmurowy – w przypadku kamienia, obudowujemy go rzeźbioną listwą, aby ukryć połączenie blatu z meblami. 

Klasyczne zdobienia szafek przywołują na myśl najlepsze prace dawnych mistrzów snycerstwa. Zewnętrzne krawędzie szafek zdobione są listwami z ornamentem z liści akantu, frędzli, kwiatów i owoców, zwieńczonych morską muszlą. Ten motyw wykorzystujemy w wielu szafkach, jeśli zatem zdecydujesz się na wyposażenie w meble gdańskie nie tylko kuchni, ale także salonu, całość aranżacji będzie komponować się harmonijnie dzięki powtarzającym się motywom dekoracji. Fronty szafek natomiast w centralnej części zawierają herb Gdańska z dwoma krzyżami na tarczy, otoczony zdobieniem kasetonowym i stylizowanymi liśćmi akantu. 

Zabudowa kuchni retro
Rzeźbiona zabudowa lodówki
Rzeźbiona zabudowa zmywarki
 A lwy? To przecież symbol Gdańska! Tutaj pojawiają się jednak w bardziej zawoalowanej formie: szafki opierają się bowiem na nóżkach w formie masywnych lwich łap.

 

Info

Nazwa Katalogowa:
KH013 perła

Dostępność:
na zamówienie

Wymiary:
85/65/290 cm.

Wycena