Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171

Ekskluzywny stół dębowy LWA

Efektowne wyposażenie stylowej jadalni

Współczesne mieszkania są często niewielkie, dlatego od kilku dekad ogromną popularnością cieszą się meble rozkładane, dopasowujące się do metrażu wnętrza. Jeśli jednak metraż domu lub mieszkania jest na tyle duży, że pozwala na swobodne urządzenie jadalni lub salonu – warto skorzystać z tej możliwości i wybrać wyposażenie, które prezentuje się naprawdę imponująco. Stół przedstawiony w poniższej galerii, z pewnością zrobi wrażenie podczas spotkań z rodziną i przyjaciółmi, natomiast dla domowników stanie się wręcz symbolem trwałości więzów rodzinnych. Kiedyś te meble przekazywane będą kolejnym pokoleniom, które z największym sentymentem i wzruszeniem zasiądą przy nich ze swoimi dziećmi.

 

STÓŁ GDAŃSKI

 

Stół z lwami, z litego drewna, pokryty ręcznymi rzeźbieniami, to inwestycja na wiele następnych lat! Tajemnica trwałości mebli z naszej pracowni tkwi w umiejętnym doborze i przygotowaniu drewna. Mamy pewność, że surowiec, który snycerze i rzeźbiarze biorą do rąk, został doskonale wysuszony i odpowiednio długo leżakował. Właśnie ten etap decyduje o tym, czy drewno będzie odporne na pękanie i rozsychanie się. Jego trwałość wydłużamy już po obróbce, dzięki specjalistycznym preparatom – przede wszystkim lakierom. Wszystkie stosowane przez nas materiały są nieszkodliwe dla zdrowia człowieka. 

Gdy drewno z tartaku trafia do nas, uważnie obserwujemy każdy kawałek, każdą deskę czy płytę. Wiemy, że rzeźba, która powinna z niego powstać, jest już w nim ukryta – nasze zadanie polega na tym,by ją dostrzec. W przypadku stołu z lwami naszą inspiracją stały się po raz kolejny motywy znane z projektów mebli gdańskich. O ile jednak nieraz dbaliśmy o to, by na szafkach, komodach czy stolikach wyglądały one lekko, o tyle tym razem postawiliśmy na monumentalność. Solidny, ciężki blat o idealnie wygładzonej powierzchni wspiera się na czterech dużych i masywnych rzeźbach lwów. Zwrócone pyskami na zewnątrz patrzą one w cztery strony świata – niczym strażnicy, pilnujący spokoju domowego ogniska. Rzeźby są bardzo plastyczne, dlatego w każdym oświetleniu prezentują się inaczej – światło wydobywa ich grozę, powagę i dostojeństwo.

Nad głowami lwów umieściliśmy tarcze herbowe Gdańska z dwoma krzyżami. Wokół blatu stołu biegnie natomiast carga z motywem powywijanych liści akantu. Nie są to jednak lekko zarysowane płaskorzeźby (jak na gzymsie), a mocno wymodelowane i niezwykle realistyczne rzeźbienia, sięgające w głąb drewna. Efekt jest niezwykły – zarówno dla oka, jak i dla zmysłu dotyku. Takie zdobienia podkreślają solidność konstrukcji stołu. Nic nie jest w stanie go zniszczyć. 

 

STÓŁ DĘBOWY

 

Idealnym dopełnieniem jadalni z lwami będzie komplet krzeseł w stylu gdańskim – na przykład taki, jak widoczny na zdjęciach. To również projekt z pracowni Mebli Mebs. Skórzane obicia krzeseł zapewniają komfortowy wypoczynek, a wysmukłe toczenia w formie warkoczy komponują się z dekoracjami rzeźbionego stołu. W takiej jadalni każdy posiłek staje się królewską ucztą, a wspólnie spędzany czas – najpiękniejszą rodzinną chwilą.

stół dębowy

stół rzeźbiony

 

 

 

 

Luksusowy stół

Info

Nazwa Katalogowa:
ST099

Dostępność:
na zamówienie

Wymiary:
78/110/260 cm.

Wycena