Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171

Stylowe białe komody

Subtelna ozdoba salonu lub jadalni

Meble gdańskie kojarzą się z masywnymi formami, zdobieniami w stylu retro i naturalnymi surowcami, które posłużyły do ich wykonania. W przypadku tej stylowej komody wszystko się zgadza… a jednak jest w niej coś, co czyni ją niepowtarzalną. To kolor. Czysta biel nadaje całemu projektowi wyjątkowy charakter. Jest on bogato zdobiony, ale jednak wizualnie lekki. Ta delikatność może zainspirować osoby, które podczas urządzania mieszkania obawiają się bogatych zdobień. Salon, jadalnia, sypialnia czy też pokój dzienny wyposażony w białe meble gdańskie i wykończenia w tym samym kolorze zawsze prezentuje się stylowo.

 

biale meble

 

Ręcznie rzeźbiony mebel

Białą komodę wykonaliśmy ze starannie dobranego surowca – litego drewna dębowego. Jeszcze zanim przystąpiliśmy do cięcia desek, całość projektu rozrysowaliśmy na płachcie papieru zwykłym ołówkiem. Następnie krok po kroku przenieśliśmy projekt na drewno, a gdy był on już w całości odrysowany, przystąpiliśmy do ręcznego rzeźbienia. Praca nad komodą była dosyć skomplikowana, ponieważ zarówno narożnikom, jak i nóżkom nadaliśmy asymetryczną formę. Dodatkowo jest ona pokryta dekoracyjnymi rzeźbieniami, wymagającymi ogromnej wprawy snycerskiej. Nie mamy jednak wątpliwości, że dla takiego efektu warto było spędzić nad tym meblem wiele dni.

Unikalne dekoracje snycerskie

Drewniana komoda nawiązuje do stylu gdańskiego, ale wprawne oko dostrzeże w niej również ukłon w stronę innych stylów historycznych, mocno zmodyfikowanych przez snycerzy Pracowni Mebli MebS. Natomiast rzeźbienia frontów to całkowicie nowy pomysł. W sierakowickiej Pracowni postanowiliśmy nadać szafkom i szufladom charakter dzieł sztuki nie tyle rzeźbiarskiej, co… malarskiej! Motywy, które pojawiają się na frontach, „malujemy” tradycyjnym dłutem. Każda z tych kompozycji wygląda tak, jakby przed chwilą wyjęto ją z ram. Kwiaty i owoce, flakony, wazony i ozdobne butelki mogłyby pojawić się w kolekcji muzealnych dzieł sztuki. Tym razem pełnią one jednak funkcję drugoplanową – są częścią większego zamysłu artystycznego.

Dlaczego biała komoda?

Wnętrze mieszkania jest jak wnętrze ludzkiej duszy. Po doborze mebli i aranżacji przestrzeni w domu można wiele dowiedzieć się o jego właścicielu. Być może właśnie dziś – w dobie powszechnej dostępności do wyposażenia w wielu różnych stylach, kolorach i kształtach – sposób urządzenia mieszkania w najpełniejszy sposób odzwierciedla upodobania, gust, styl życia i najważniejsze cechy osobowości danej osoby. Wielbiciele designu mogą przebierać w różnych materiałach, od tworzyw sztucznych do naturalnego drewna; mogą też bez trudu znaleźć idealną dla siebie propozycję w dowolnym miejscu na świecie i zamówić ją do swojego mieszkania.

W tym bogactwie możliwości Pracownia Mebli MebS podąża konsekwentnie obraną niegdyś drogą. Wszystkie meble wytwarzamy ręcznie, pracujemy wyłącznie w naturalnym drewnie, a naszym dziełom nadajemy formę retro. Jednak chcemy, by stwarzały one wiele możliwości aranżacji. Biała komoda w starym stylu spodoba się zarówno miłośnikom tradycji, jak i wielbicielom eklektycznych wnętrz. Będzie pasowała do klasycznych pomieszczeń, ale też tych ultranowoczesnych, w których biel dominuje nie tylko w wyposażeniu, ale też barwie ścian, podłóg czy zasłon. Dodatkowo kolor komody stanowi przeciwwagę dla wizualnej obfitości zdobień.


 

stylowe komody białe

Info

Nazwa Katalogowa:
KMB01

Dostępność:
na zamówienie

Wymiary:
100/120/45 cm.

Wycena