Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171
 • Meble rzeźbione do wypoczynku

  Meble rzeźbione do wypoczynku
  Gdańskie meble wypoczynkowe z miękkimi obiciami ze skóry i ręcznymi rzeźbieniami.
 • Meble Gdańskie do gabinetu

  Meble Gdańskie do gabinetu
  Ręcznie rzeźbione meble gabinetowe, z unikalnymi motywami dekoracyjnymi.
 • Meble rzeźbione do mieszkania

  Meble rzeźbione do mieszkania
  Eleganckie meble gdańskie do jadalni i salonu w rodzinnej siedzibie, rzeźbione ręcznie.
 • Meble Gdańskie sypialniane

  Meble Gdańskie sypialniane
  Klasyczne, bogato rzeźbione meble gdańskie. Nastrojowe wyposażenie sypialni.
 • Kuchnie rzeźbione w starym stylu

  Kuchnie rzeźbione w starym stylu
  Okazałe i piękne kuchnie rzeźbione. Pokryte snycerskimi dekoracjami w stylu gdańskim.
 • Meble myśliwskie motywy lasu

  Meble myśliwskie motywy lasu
  Stylowe meble myśliwskie z bardzo bogatymi zdobieniami rzeźbiarskimi.

  Trzydrzwiowa Szafa gdańska

  Klasyka wśród stylowych mebli gdańskich

  szafa rzeźbionaW przedwojennych polskich mieszkaniach – nawet jeśli nie urządzano ich w całości w stylu mebli gdańskich – niezwykle popularne były potężne, rzeźbione szafy. Stanowiły one dla wielu osób nieodłączny element eleganckiego wyposażenia mieszkania. Nie tylko wyjątkowe walory dekoracyjne, ale także praktyczne przesądzają o tym, że to właśnie szafy gdańskie najczęściej wybierane były przez właścicieli mieszkań. Pojemne wnętrze pozwalało na przechowywanie całej garderoby, pościeli czy ręczników bez obaw o ich pogniecenie. W szafie można było montować półki, a na wewnętrznych drzwiach często zamocowane były lustra. Komfort przechowywania wszystkich potrzebnych rzeczy w jednym meblu, tak by zawsze mieć je pod ręką sprawia, że także dziś polecamy szafy gdańskie wszystkim wielbicielom tradycyjnych aranżacji wnętrz. Jeśli tylko dysponujesz odpowiednio przestronną sypialnią lub pokojem dziennym – będzie to optymalny wybór.

  szafa stylowaTen projekt to creme de la creme sztuki snycerskiej, łączący w sobie wszystko, za co szczególnie kochamy meble gdańskie. Spójrz na charakterystyczne, wysokie, łamane gzymsy, pokryte ornamentem w formie stylizowanych motywów roślinnych. Przyjrzyjcie się drzwiom pokrytym harmonijnymi rzeźbieniami, a także zdobieniom szuflad i pionowych przestrzeni oddzielających poszczególne strefy. Centralną część skrzydeł drzwi zajmują stylizowane płaskorzeźby z girlandami kwiatów i liści, które w skromniejszej wersji pojawiają się na całym froncie szafy. Zwróć uwagę na dopełniające kompozycję szuflady: szersze z prawej i lewej strony, mniejsze w części centralnej. Taki układ jest niezwykle praktyczny – obok miejsca na większe przedmioty, znajdziesz tu także przestrzeń, niemalże skrytki, na drobiazgi, które chcesz mieć pod ręką, ale nie chcesz, aby wymieszały się z pozostałymi. Kto wie, co w tych centralnych, małych szufladkach przechowywałyby nasze prababki? Może byłby to po prostu schowek na przybory do szycia, a może... miejsce na listy i karty pocztowe, przewiązane wstążką pamiątki, przywodzące na myśl odległe wspomnienia?

  szafa drewnianaPrzechowywanie ubrań, kompletów pościelowych czy ręczników to podstawowa funkcja szafy gdańskiej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zamontować w niej półki, które zamienią ją w elegancki, solidny kredens. Ten wariant polecamy zwłaszcza osobom, które zgromadziły pokaźną kolekcję porcelany stołowej i szkła. Za nieprzezroczystymi drzwiami szafy mogą sąsiadować ze sobą nawet bardzo zróżnicowane bibeloty, nie wywołując wrażenia chaosu. W takim wariancie szafa sprawdzi się w salonie czy przedpokoju. 

  Wreszcie – można potraktować ją jako szafę na dokumenty w gabinecie bądź biurze. W pojemnym wnętrzu zmieści się nawet bardzo pokaźne archiwum, a masywne drzwi zapewnią najcenniejszym zbiorom optymalne warunki, chroniąc je przed niszczącym papier światłem.

   

  Szafa Gdańska
  Szafa rzeźbiona
  Stylizowana na stare meble szafa do garderoby
  Szafa Gabinetowa
  Szafa stylizowana
  Szafa w starym stylu

  Info

  Nazwa Katalogowa:
  SZ015

  Dostępność:
  na zamówienie

  Wymiary:
  225/70/250 cm.

  Wycena Produktu: