Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171

Biurko Prezydenckie

Gabinetowy mebel dla najbardziej wymagających użytkowników 

Biurko styloweProjektowanie biurek jest dla nas szczególnym wyzwaniem. Wiemy, że te meble muszą być zarówno funkcjonalne i wygodne, jak i inspirujące – stanowią przecież samo serce gabinetu czy pracowni. Biurko Prezydenckie to creme de la creme wśród mebli gabinetowych i prawdziwy popis sztuki snycerskiej. Bogate zdobienia nawiązujące do motywów morskich, gładka, błyszcząca powierzchnia drewna i przepiękny kolor nadają mu wyjątkowe walory dekoracyjne. 

Niegdyś przy takim biurku mogliby zasiadać zarówno prezydenci czy ministrowie, jak i najwyżsi rangą wojskowi oraz doradcy. Mogliby także ustawić je w swoich gabinetach prawnicy, profesorowie, lekarze. Przy takim biurku przyjmowaliby petentów, podpisywali ważne dokumenty, pracowali. Dziś, choć coraz trudniej jest znaleźć pośród współczesnych mebli ładne biurka w tradycyjnym stylu, wiele osób nadal poszukuje wyposażenia gabinetowego przywodzącego na myśl  tamte dobre, odległe czasy. Teraz idealne dla nich meble mogą skompletować właśnie wśród ręcznie rzeźbionych mebli gdańskich. 

Biurko GdańskieBiurko Prezydenckie ma aż 196 cm długości. Gładki, drewniany blat, wyposażony został w dwa, symetrycznie ułożone otwory na kable (można je zasłonić dowolnego koloru maskownicą). Jak przystało na meble gabinetowe, bogatym rzeźbieniem ozdobiliśmy nie tylko tył, ale także front. Tył – to dwie przestronne szafki w części dolnej i dwie małe, zamykane szuflady tuż pod blatem (zamaskowane bogato dekorowaną listwą), a także wysuwana półka na klawiaturę, również otoczona rzeźbieniem. Front biurka zdobią płaskorzeźby na tylnych ściankach szafek oraz elegancki kaseton pośrodku. Pod całym blatem biegnie listwa, dekorowana liśćmi akantu; zbliżony, choć nieco uproszczony motyw, pojawia się także na gzymsie biurka. Narożniki zdobią natomiast stylizowane kwiaty. 

Biurko rzeźbioneW czterech rogach mebla zamieściliśmy wspierające blat warkocze, wypolerowane i lakierowane na wysoki połysk, przepięknie załamujące światło. Boczne ścianki i środek kasetonu są całkowicie gładkie. Główne rzeźbienia natomiast, wypukłe i wykonane z najwyższą starannością, nawiązują do motywów morskich – tak lubianych i cenionych przez miłośników mebli gdańskich. Zarówno na froncie, jak i z tyłu biurka, pojawia się stary statek pod pełnymi żaglami, niesiony na grzbiecie wieloryba. Otaczają go niezwykłe fale... Płynnie przenikają się one bowiem z liśćmi akantu – więc tak naprawdę nie wiadomo, gdzie kończą się fale, a zaczynają liście! To jedna z najbardziej efektownych dekoracji, jakie kiedykolwiek wykreowała wyobraźnia naszych snycerzy.

 

Ekskluzywne biurka stylowe do gabinetu
Biurka Gdańskie stylizowane na antyki
Stylizowane biurko rzeźbione gdańskie

Info

Nazwa Katalogowa:
BI006

Dostępność:
na zamówienie

Wymiary:
80/85/196 cm.

Wycena