Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171

Fotel i krzesła do kościoła

MEBLE SAKRALNE

Dostojne meble do obiektów sakralnych
 
Projektując meble do prywatnych domów czy gabinetów mamy sporą swobodę – możemy obracać się w kręgu wielu różnych tematów oraz motywów. Istnieje jednak kategoria mebli, w której przypadku najlepszym rozwiązaniem zawsze jest nawiązanie do klasyki. To wyroby przeznaczone do świątyń i innych obiektów sakralnych, a także instytucji kościelnych, plebanii czy też siedzib kurii oraz pałaców biskupich. Ze względu na powagę miejsca, muszą one prezentować się dostojnie i godnie. Dbamy o to od samego początku prac – a zatem już na etapie projektowania i rozrysowywania nowego mebla.
 
Widoczny na zdjęciu komplet – składający się z fotela oraz sześciu krzeseł – wykonaliśmy na potrzeby kościoła. Każdy detal ma tu swoje znaczenie. Przede wszystkim zrezygnowaliśmy z jakichkolwiek dużych rzeźbień czy ozdobników. Zamiast tego sięgnęliśmy po subtelne symbole i stylizowane motywy. Z tego względu duże sylwetki lwów, znane z innych kolekcji Pracowni Mebli MebS, tu zastąpiliśmy niewielkimi głowami, umieszczonymi na podłokietnikach oraz cardze fotela. Dodatkowo oparcia wszystkich części kompletu zwieńczyliśmy niewielkim i subtelnym herbem Miasta Gdańska, również podtrzymywanym przez lwy. W przypadku mebli wykonywanych w stylistyce gdańskiej obecność tych zwierząt jest oczywista, ale przypomnijmy, że są one ważne także w tradycji chrześcijańskiej. Lew to bardzo ciekawy symbol w Biblii.
 
Przed stworzeniem projektu mebli, obejrzeliśmy kościół, w którym miały się one znaleźć. To nowoczesna świątynia, zatem i same meble musiały zachować pewną powściągliwość formy. Nie oznaczała ona jednak rezygnacji z elementów dekoracyjnych, takich jak toczone warkocze (w oparciach i nogach fotela oraz krzeseł) czy bardzo subtelne i zwarte ornamenty z liści akantu. Dzięki nim komplet pozwala na odpowiednie uszanowanie roli księży koncelebrujących mszę św. (w tym głównego celebransa, dla którego przeznaczony jest fotel), a jednocześnie pasuje do minimalistycznej stylistyki wnętrza kościoła.
 
O charakterze mebli decyduje nie tylko ich kształt, ale także barwa. W Pracowni Mebli MebS wiemy, że często mniej znaczy więcej. Wyrobom z tego kompletu nadaliśmy więc niezwykle elegancką, stonowaną barwę drewna. Nieco ciemniejsze skórzane obicia stanowią efektowne wykończenie – i podkreślają spójny charakter całości. Stanowią doskonałe tło dla podniosłych i uroczystych ceremonii, odprawianych przy ołtarzu.
 

 

Fotel dla Księdza

Info

Nazwa Katalogowa:
Tron z krzesłami

Dostępność:
na zamówienie

Wymiary:
0/0/0 cm.

Wycena