Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171

Łóżko małżeńskie

Jedno z najpiękniejszych miejsc w Twoim domu 

Podobno człowiek przesypia mniej więcej jedną trzecią całego życia. Już ten fakt byłby wystarczającym powodem, by spośród wszystkich pomieszczeń w domu szczególną uwagą otoczyć właśnie sypialnię. Prawda jest jednak taka, że jeśli odpowiednio ją urządzisz, zechcesz spędzać w niej jeszcze więcej czasu. Żadna kawa nie smakuje tak dobrze, jak aromatyczny napar wypijany w długi, jesienny lub zimowy wieczór, nad dobrą książką czytaną na łóżku. Żadna popołudniowa drzemka w upalny dzień nie relaksuje tak znakomicie, jak ta we własnej, przytulnej sypialni. Wreszcie – ponieważ piszemy o łóżku małżeńskim – żadne inne miejsce w domu nie wpływa tak dobrze na Wasze relacje, jak właśnie to: prywatna przestrzeń, dostępna tylko dla Was dwojga... 

Sypialnia w starym stylu
Meble do sypialni stylizowanej na stare
Meble rzeźbione do sypialni

To łoże, stylizowane na  dawne meble gdańskie, jest solidne i trwałe, jak... dobre, niegdysiejsze małżeństwa naszych dziadków czy pradziadków! Łóżko wyrzeźbiliśmy według własnego, niepowtarzalnego projektu. Wygodne i przestronne (wielkości 160x200cm) zapewnia pełen komfort snu. Jednak nie tylko o przestrzeń tu chodzi. Do wykonania tego niepowtarzalnego mebla posłużyło nam drewno dębowe – mocne, odporne na zniszczenia i na ścieranie. Nie bez powodu to właśnie dąb wybierany był od setek lat na surowiec do produkcji mebli dla najbardziej wymagających właścicieli mieszkań, domów, a nawet pałaców czy rezydencji. Trwałość i twardość tego drewna jest wielką zaletą z punktu widzenia Klienta, choć dla nas oznacza o wiele większą pracę nad tym, by nadać mu pożądaną formę i gładkość. Wiele godzin wygładzania i szlifowania przynosi jednak doskonały efekt: idealnie równą powierzchnię, niezwykle przyjemną w dotyku. 

U wezgłowia łoża znajdują się herbowe tarcze gdańskie ujęte w liście akantu, podobny motyw pojawia się także nad jego górną krawędzią. Taki układ też ma swoją symbolikę: dwie identyczne tarcze – jak Was dwoje, a nad nimi – jeszcze ta jedna, wspólna i nierozłączna, tak jak Wy. Motyw z wezgłowia pojawia się także na froncie. To jednak nie wszystko: przyjrzyjcie się roślinnym ornamentom w narożnikach łóżka – zostały one uzupełnione o (wplecione w liście) szarfy z frędzlami i kokardami, dlatego przywodzą na myśl wykwintnie zdobione łoża w komnatach władców i bogatych siedzibach arystokratów czy patrycjuszy. Jednocześnie – dzięki dużym obszarom gładkiego drewna – całość prezentuje się niezwykle lekko. Dopiero gdy podejdzie się bliżej, ta niezwykła sypialnia zaczyna odkrywać przed obserwatorem całe swoje piękno. 

Stylowe łóże małżeńskie do sypialni w starym stylu
Łóżko stylowe do sypialni w stylu antycznym
meble rzeźbione do sypialni w stylu mebli antycznych

Jaką niespodziankę przygotowaliśmy dla posiadaczy tego łoża? Spójrzcie raz jeszcze na wezgłowie i front. Zdobione są one – symetrycznymi – dwoma kręglami i dwiema figurkami grajków. Małe, fikuśne postacie, to putta, przygrywające radośnie na lutni, skrzypcach, harfie... W zależności od wersji łoża, dobór instrumentów może się zmieniać, a weseli grajkowie także są wyjątkowi. W tajemnicy powiemy Wam, że każdy z nich ma swój niepowtarzalny, ale zawsze wesoły, charakter i unikalne rysy twarzy. Te sympatyczne postacie są jak strażnicy Waszego rodzinnego szczęścia. 

Uzupełnienie sypialni stanowią dwie rzeźbione nocne szafki, nawiązujące stylem do łóżka. Fronty i gzymsy pokrywają tu niezwykle misterne motywy roślinne z liści akantu. Zadbaliśmy także o najwyższej jakości zawiasy i najlepsze prowadnice do szuflad. Dzięki temu, sięgając w nocy do szafki, nigdy nie będziecie się wzajemnie budzić ze snu. 

 

(Łóżko sprzedajemy bez materaca, ale na Wasze życzenie, wyposażymy je także w wygodny, odpowiednio dobrany materac.)

Info

Nazwa Katalogowa:
LK006

Dostępność:
na zamówienie

Wymiary:
130/170/220 cm.

Wycena