Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171

Stół rzeźbiony na czterech nogach - rozkładany

Klasyczna elegancja do luksusowego wnętrza 

MEBLE RZEŹBIONE

stylowe stołyKto dziś dba o to, by w jego domu koniecznie znalazło się osobne pomieszczenie lub choćby wyodrębniona przestrzeń, spełniająca funkcję jadalni? Na szczęście w wielu mieszkaniach i domach stanowi ona nieodłączny element aranżacji wnętrza. Jadalni niczym nie da się przecież zastąpić: ława z kompletem wypoczynkowym czy mały stolik z krzesłami w kuchni odgrywają zupełnie inną rolę w codziennym życiu domowników. 

Jadalnia jest wyrazem pewnego stylu życia: spokojnego, tradycyjnego i harmonijnego. W domach z jadalniami rodziny spotkają się przy stole częściej – spożywając wspólnie nie tylko eleganckie świąteczne obiady, kolacje czy śniadania, ale także celebrując codzienne posiłki. Solidny stół i krzesła w pokoju jadalnym zachęcają do tego, by członkowie rodziny choć raz dziennie zebrali się razem i pobyli ze sobą. Często bywa nawet tak, że wyodrębnienie przestrzeni w domu na potrzeby osobnego miejsca do spożywania posiłków sprawia, że rodzinie łatwiej jest znaleźć w codziennym biegu ów wyjątkowy, wspólny czas na rozmowę, a tym samym przekazywanie rodzinnych tradycji młodszym pokoleniom. Dzięki kompletowi mebli gdańskich – takiemu, jaki zaprezentowaliśmy na poniższym zdjęciu – jadalnia może stać się sercem całego domu.

stoły stylowe

To, co jest najwspanialsze w życiu rodzinnym, to świadomość, że najbliżsi dają nam poczucie pewności, stabilności i solidności. Sposób urządzenia mieszkania lub domu może dawać wyraz tym wartościom. Spójrzcie na stół z poniższego kompletu: na jego masywny, ciężki, niezniszczalny blat, otoczony cargą. Zarówno brzeg blatu, jak i carga pokryte są płaskorzeźbami w formie liści akantu. Snycerka jest tu na tyle wyraźna, by pięknie załamywać światło, a jednocześnie dość subtelna, by nie odwracać uwagi od pozostałych mebli. Stół opiera się na czterech toczonych i rzeźbionych nogach, dzięki którym nie przesuwa się, nawet jeśli podczas posiłku najmłodsi domownicy nieopatrznie go potrącą. Zwróćcie uwagę na niepowtarzalne, geometryczne zdobienia w formie półkolistych linii, pokrywających – niczym rozety – najszerszą część nóg stołu.

Jadalnia z prawdziwego zdarzenia musi być jednak nie tylko solidna i przytulna, ale także... pojemna. Rodzina z czasem się powiększa, poza tym w tym właśnie pomieszczeniu gospodarze domu przyjmują gości. Dlatego do dużego stołu proponujemy komplet sześciu eleganckich krzeseł w stylu gdańskim. Ich zagłówki zwieńczone są tarczą herbową Gdańska podtrzymywaną przez dwa stojące lwy. Dodatkową ozdobą szkieletu krzeseł są toczenia w formie warkoczy. Wykończenie stanowi natomiast ciemna tapicerka na oparciu i siedzisku, starannie wykończona rzędem połyskujących nitów, biegnącym wzdłuż brzegów.

 

Delikatnie rzeźbiony stół dębowy

Info

Nazwa Katalogowa:
ST020

Dostępność:
na zamówienie

Wymiary:
78/90/170 cm.

Wycena