Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171

Stolik biurowy na lwach

Do domowego salonu, firmowego gabinetu, teatralnego foyer... 

Meble GdańskieTwórcy klasycznych mebli wiedzieli, co dobre! Dlatego dziś, wytwarzając od podstaw nasze produkty, poszukujemy wprawdzie nowych motywów i zdobień, ale pod względem funkcjonalności korzystamy z najlepszych wzorców poprzedników. Jacy to poprzednicy? Mówimy tu o najlepszych manufakturach i pracowniach rzemieślniczych, które dostarczały meble dla koronowanych głów, arystokracji i miejskich patrycjuszy. 

Czego przede wszystkim nauczyliśmy się od nich? Po pierwsze – najwyższej dbałości o dobór odpowiedniego drewna. Chodzi tu nie tylko o gatunek, ale także o to, jak zostało przygotowane przed obróbką: czy było odpowiednio długo i spokojnie suszone, czy przechowywano je we właściwych warunkach, czy nie ma w nim skaz. Zbyt szybko wysychające deski czy płyty mogą pękać i kruszyć się, a niezbyt dokładnie wysuszone ulegałyby szybkiemu niszczeniu. Dlatego zawsze w pierwszej kolejności dbamy o dobór surowca i dokładnie oceniamy go przed przystąpieniem do pracy. Stolik kawowy, który widzicie, wykonany został z [nazwa drewna]. 

Stolik kawowy w starym stylu
Rzeźbiony stolik ośmiokątny stylizowany na antyki
ława rzeźbiona na lwich nogach do foteli, sof, kanap, wersalek

Meble RzeźbioneDrugą najcenniejszą nauką dawnych mistrzów jest solidność. Meble produkujemy z myślą o tym, by przetrwały kilkadziesiąt, sto, dwieście lat i po tym czasie nadal służyły kolejnemu pokoleniu właścicieli. Oczywiście trwałość wyposażenia zależy także od użytkowników i od tego, w jaki sposób konserwują oni meble, w jakich warunkach je trzymają. Jednak już w naszej pracowni możemy wykonać wiele czynności, które zapewnią stolikom, biurkom, komodom czy biblioteczkom najwyższą trwałość. O odpowiednim doborze materiału wspomnieliśmy powyżej, ale także sam proces łagodnej obróbki, ręcznego szlifowania delikatnych fragmentów dekoracji czy solidnego łączenia elementów wpływa na trwałość całej konstrukcji. Zawsze utrwalamy także drewno podczas jego lakierowania. 

stolik rzeźbionyMeble, które do Ciebie dostarczamy, są zatem nie tylko eleganckie, ale także niezmiernie wytrzymałe. Widać to nawet w stoliku z lwami. Każda z czterech potężnych figur tych dzikich kotów wykonana została z jednego kawałka drewna – bez klejenia czy łączenia. Takie rzeźby są najtrwalsze i najcenniejsze, dowodzą także kunsztu rzeźbiarskiego. Poszczególne rzeźby połączyliśmy trawersem w kształcie litery „x”, zwieńczonej kręglem. W tej konstrukcji obciążenia rozkładają się optymalnie, więc na żadnym z elementów nie spoczywa nadmierny ciężar. A jest co dźwigać! Lwy podtrzymują masywny, elegancki blat, z idealnie wygładzonego, litego drewna, bogato zdobiony wypukłymi płaskorzeźbami liści akantu. Ornamenty roślinne tworzą także unikalną, ażurową cargę wokół stołu, również przyozdobioną pyskami lwów, ale znacznie mniejszymi. To powtórzenie motywu nadaje projektowi niepowtarzalny charakter. 

Jeśli marzy Ci się urządzenie w podobnym stylu całego kącika wypoczynkowego, mamy dla Ciebie propozycję. Motyw lwich pysków jest tak inspirujący, że użyliśmy go także projektując fotele i narożniki, a nawet komody. Możesz zatem swobodnie dobrać meble do kompletu, a my z przyjemnością doradzimy Ci przy wyborze.

 

Info

Nazwa Katalogowa:
ST017

Dostępność:
na zamówienie

Wymiary:
68/90/90 cm.

Wycena