Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171

Jadalnia w stylu Ludwika XV

Wyjątkowy komplet mebli do eleganckiego wnętrza 

Styl Ludwikowski

Klasyczne, ręcznie rzeźbione meble to marzenie wielu miłośników pięknych domów. Jednak w ich wyobraźni mieszkanie marzeń nie zawsze oznacza aranżację nawiązującą do stylu gdańskiego – imponującego i obfitującego w snycerskie zdobienia. Czasem wielbiciele klasyki kierują się w nieco inną stronę – poszukują rozwiązań, dzięki którym wnętrze będzie wyglądało bardzo subtelnie. Preferują oni jasne, naturalne barwy wyposażenia (mebli, dekoracji), wykończeń, a także ścian i podłóg. 

Idealną propozycją dla takich osób okazać się może nurt w sztuce dworskiej stworzony w czasach francuskiego króla Ludwika XV, a spopularyzowany w wiekach późniejszych. Meble w stylu ludwikowskim, inspirowane bezpośrednio formą swoich rokokowych poprzedników, prezentują się przepięknie w salonach – na przykład takich, jak widoczny na fotografii. 

Jasna, ręcznie rzeźbiona jadalnia

Największą ozdobą stylowych mebli z kolekcji Bellini są… linie. Starannie wyprofilowane krawędzie i przemyślane w każdym szczególe elementy konstrukcji tworzą niezwykle wyrafinowaną kompozycję. Dekoracyjną, ale lekką, niemalże unoszącą się w powietrzu. Każda część: kabriolowe nóżki foteli, ich podłokietniki, oparcia, a także nogi stołu, jego carga i blat utrzymane zostały w tej samej stylistyce. Widniejące na nich, pozłacane ornamenty korespondują ze sobą, nadając całemu kompletowi mebli do jadalni spójny, wyrazisty charakter. 

Ważną rolę odgrywa tu nie tylko kształt drewnianych mebli, ale także ich kolor. Ciepła barwa kości słoniowej, o ledwie zauważalnym, różowym odcieniu, połączona z równie ciepłą nutą złota czynią jasne wnętrze miejscem niezwykle przytulnym i nastrojowym. Tego typu wyposażenie z powodzeniem zastosować można do aranżacji wnętrz w stylu prowansalskim, jeśli chce się nadać im bardziej prestiżowy sznyt. 

Dębowy surowiec i dłuto 

Jakie skojarzenia przywołuje kolekcja Bellini, jeśli nie wie się, z jakich materiałów została ona wykonana? Alabaster, biały marmur, kość słoniowa? Aż trudno uwierzyć, że pod warstwą jasnego lakieru ukryte zostało ręcznie rzeźbione, naturalne drewno! Potrzeba ogromnej precyzji, by w tak perfekcyjny sposób odwzorować w nim identyczne detale, powtarzające się we wszystkich elementach kompletu. Takie meble przekraczają granice pomiędzy przedmiotem użytkowym a dziełem sztuki… Dla miłośników rękodzieła fakt, że wyposażenie ich domu lub mieszkania wykonane zostało tradycyjnymi metodami rzemiosła artystycznego, ma szczególne znaczenie.

 

Meble w stylu ludwika
Meble ludwik styl
Stół w stylu ludwika

Info

Nazwa Katalogowa:
ST033

Dostępność:
na zamówienie

Wymiary:
78/170/90 cm.

Wycena