Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171

Biblioteka przeszklona

Reprezentacyjny mebel do biura lub gabinetu 

Meble gdańskie stworzone zostały po to, by budzić podziw i przyciągać uwagę. Ich rolą jest dekorowanie pomieszczeń, nadawanie im niepowtarzalnego klimatu i prestiżu. Ale w tych cudach sztuki snycerskiej kryją się szafki, szuflady i skrytki o zaskakującej pojemności. W przypadku rzeźbionych mebli gabinetowych i biurowych mebli gdańskich ma to szczególne znaczenie – wszak z każdym rokiem działalności firmy lub urzędu przybywa papierów. Trudno wyobrazić sobie dla nich godniejsze miejsce, niż taka stylowa biblioteka z drewna dębowego…

Luksusowe meble do gabinetu

 Klasyczna biblioteka gdańska

Najlepszym sposobem na stworzenie zachwycającego projektu okazuje się często powrót do korzeni. I tak, jak w muzyce czy modzie z radością witamy styl vintage, tak samo w wyposażaniu wnętrz sięgamy po meble w starym stylu. Ich elegancja jest ponadczasowa. Wysokie, łamane gzymsy to dziedzictwo mebli „pamiętających” okres baroku. Tu, w projekcie wykonanym współcześnie przez snycerzy Pracowni Mebli MebS, ta kilkusetletnia inspiracja prezentuje się tak samo znakomicie, jak przed wiekami. Genialne pomysły mają to do siebie, że po prostu się nie starzeją! 

Mebel ręcznie rzeźbiony 

Najbardziej spektakularną częścią witryny gdańskiej są jej rzeźbienia. Pod gzymsem biegnie ozdobna listwa z motywem liści akantu. Druga, nawiązująca do niej dekoracjami, oddziela wizualnie górną część (przeszkloną witrynę) od dolnej (dużych szuflad). Liście akantu pojawiają się zresztą również na frontach szuflad – a tym przypadku otacza je dekoracyjne, kasetonowe rzeźbienie. 

Dekoracje snycerskie pokrywają także pilastry. Tu rzeźbienia są większe i okazalsze. W górnej części Mistrzowie Pracowni Mebli MebS umieścili girlandy kwiatów, przeplatane wstęgami i zwieńczone ozdobnymi chwostami. W misterny wzór wkomponowali również muszle i putta, a więc motywy uwielbiane od czasów baroku, z którego wywodzi się styl gdański. Takie dekoracje zdobiły niegdyś królewskie pałace i dwory, chętnie sięgali po nie zarówno rzeźbiarze, jak i malarze. A dolna część? Tu całą przestrzeń pionowych listew zajmują morskie syreny, najpiękniejsze, najsubtelniejsze postacie, jakie można wyobrazić sobie, gdy mówi się o stylu gdańskim. W Pracowni Mebli MebS postacie syren opracowane zostały na potrzeby kolekcji marynistycznej, ale tu wprost idealnie wtopiły się w projekt stylowej szafy na dokumenty. 

Biblioteka do gabinetu 

Starannie rozplanowane proporcje sprawiają, że dębowa biblioteka w stylu gdańskim wprowadza we wnętrzu ład i harmonię. Najlepiej prezentuje się w otoczeniu innych mebli gabinetowych z tej samej kolekcji. Zbiory dokumentów i kolekcje książek wyeksponowane w przeszklonej witrynie wyglądają szczególnie korzystnie – nie tylko pełnią funkcję użytkową, ale wraz z mieszczącą je szafą stają się naturalną dekoracją gabinetu lub pracowni.

 

Ekskluzywne meble do biura

Info

Nazwa Katalogowa:
BB006

Dostępność:
na zamówienie

Wymiary:
225/52/110 cm.

Wycena