Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171

Komplet Ludwika XV

zestaw ludwik styl

Jeśli meble mogą przenosić w czasie, komplet Bellini LUDWIKA XV-stego zabiera nas w taką właśnie podróż. Z pewnością chcieliby mieć go w swoim salonie dawni miłośnicy rzemiosła. Każdy detal dąży tu do doskonałości i jest starannie wykończony. Każdy element dopracowany został z takim pietyzmem, jakby miał stanowić jedyną ozdobę całości. Klasa jednak ma swoje źródło w umiarze – dlatego dekoracji jest dokładnie tyle, ile powinno być.  

Kanapa Ludwik

stylowa kanapasofa skórzana włoska

 

Jak łatwo wyobrazić sobie wnętrze salonu, w którym centralną część zajmuje ten komplet. Już jedno spojrzenie uruchamia wyobraźnię: na stoliku stoi wazon z bukietem świeżych kwiatów, a także ozdobna cukiernica i porcelanowe filiżanki. Na fotelach i sofie zasiadają rozmawiający goście. Może w pobliżu stoi fortepian – może ktoś zasiada do niego i zaczyna grać? A może aż do świtu trwają rozmowy, przerywane od czasu do czasu wybuchami serdecznego śmiechu? Wygodne, bardzo miękkie obicia sofy i foteli, wykonane z naturalnej skóry, skłaniają do tego, by spędzać w salonie także chwile relaksu w samotności – gdy można otulić się ciepłym kocem i czytać albo spokojnie popijać kawę, odpoczywając, marząc i rozmyślając.

meble prowansalskie
 
Jest w nas, ludziach współczesnych, tęsknota za tym, co piękne, eleganckie, perfekcyjnie dopracowane. To nic, że dziś miasta i ulice wyglądają inaczej, niż w czasach belle epoque, czy nawet wcześniej – w dobie królewskich dworów i magnackich rezydencji. Świat, o którym marzymy, możemy stworzyć sami we wnętrzach własnych domów i mieszkań. Starannie dobrane meble i dodatki wykreują klimat, którym chcemy się otaczać. Z myślą o takich właśnie, nastrojowych wnętrzach, stworzyliśmy komplet mebli Bellini LUDWIKA XV-stego. 

Meble Ludwik
 

   Dlaczego Bellini LUDWIK XV-sty? Na przełomie XV i XVI wieku w Wenecji żył i tworzył malarz Giambellino – czyli właśnie Giovanni Bellini. W swoich realistycznych obrazach mistrzowsko wykorzystywał kolor i światło. Tworzone przez niego portrety do dziś oczarowują właśnie tymi dwoma elementami – światłem i barwą. Projektując komplet do salonu, zadbaliśmy o formę tak lekką, jakby poszczególne meble dosłownie unosiły się nad ziemią. A ponieważ są one lekkie niczym światło, nadaliśmy im nazwę Bellini LUDWIK XV-sty – na cześć wybitnego renesansowego artysty.

Ludwik Styl

 Komplet składa się z czterech elementów – dwóch foteli, kanapy oraz stolika. Dzięki spójnemu projektowi tworzy on harmonijną całość. Poszczególne ozdoby uzupełniają się i powtarzają, są częściami tej samej, artystycznej kompozycji. Zarówno fotele, sofa, jak i stół wspierają się na kabriolowych nóżkach – tak lubianych w meblarstwie już od czasów Ludwika XV. To bardzo finezyjny element dekoracyjny – my sięgnęliśmy po niego właśnie ze względu na subtelność. Do miękkich, falistych linii nóżek nawiązują także pozostałe wykończenia: zagłówki, podłokietniki, a nawet carga stolika. 

Ludwik Styl

Dzięki kilku wariantom kolorystycznym obicia, komplet Bellini LUDWIKA XV-stego wpisze się idealnie zarówno w wystrój jasnego, kobiecego saloniku, jak i wytwornego salonu urządzonego w nieco ciemniejszej tonacji.  

Sofa w stylu Ludwik

 

 
stylowa kanapa
meble prowansalskie
meble ludwik

Info

Nazwa Katalogowa:
Ludwik XV

Dostępność:
na zamówienie

Wymiary:
0/0/0 cm.

Wycena