Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171

Komoda pod zlew i zmywarkę biała


MEBLE RZEŹBIONE BIAŁE

Zdobiona komoda ze zlewem - mebel kuchenny, który robi wrażenie

 

Projektowanie kompletu unikalnych mebli jest jak kreowanie zupełnie nowego świata. Powoli, cegiełka po cegiełce, wyrób po wyrobie tworzymy zestaw, który później wypełni przestrzeń czyjegoś domu i będzie nadawał mu klimat. Komplet białych gdańskich mebli kuchennych jest jednym z najoryginalniejszych tego typu przedsięwzięć w Pracowni Mebli MebS. A widoczna na zdjęciu rzeźbiona komoda ze zlewem to bodaj z najciekawszy (obok wyspy) element całego zestawu.

 

Z czym kojarzą Ci się dawne kuchnie? Nam – przede wszystkim z przepychem. W tych pomieszczeniach, czasem przestronnych a czasem całkiem maleńkich, tworzono przysmaki, o których nam, współczesnym, nawet się nie śniło! Aromatyczna kawa, kakao, zapach przypraw, ręcznie wyrabiane wędliny, ciasta bez sztucznych dodatków, pieczywo wypiekane we własnym piecu chlebowym… Niejeden z nas oddałby wiele, by móc skosztować choćby kęs jakiegoś specjału z dworskiej bądź pałacowej kuchni. Ale choć do naszych czasów nie przetrwały niestety tradycje kulinarne dawnych biesiad dworskich, a spiżarnie z mnóstwem smakowitych specjałów należą już do rzadkości w dobie lodówek, to pocieszamy się myślą, że choć pod jednym względem jesteśmy lepsi. Dawne kuchnie nie mogą równać się z naszymi bogactwem wystroju. Ich charakter był czysto użytkowy, ale dziś kuchni wcale nie ukrywa się już przed gośćmi, co więcej – staje się ona także idealnym miejscem integracji całej rodziny oraz wymarzoną przestrzenią do nieoficjalnych spotkań z przyjaciółmi.

 

Skoro kuchnia ma tworzyć atmosferę domu, trzeba nadać jej reprezentacyjny sznyt. Żadna część zabudowy nie może być nudna. W bardzo ciekawy sposób zagospodarowujemy na przykład przestrzeń pod zlewem – montując go na bogato zdobionej komodzie. Cały jej przód wypełniają oryginalne płaskorzeźby, utrzymane w typowo kuchennych i domowych klimatach. Dekoracyjne fronty z kompozycjami z kwiatów i owoców wykonane zostały z iście malarskim gustem. Doskonale oddają one bogactwo natury, z którą jesteśmy przecież tak mocno związani. Z wiklinowych koszy dosłownie wysypują się dary ogrodu i sadu: jabłka, truskawki, brzoskwinie… A w wazonach prawie nie mieszczą się potężne bukiety świeżych kwiatów.

 

Oprócz dużej szafki, komoda ze zlewem kryje także trzy przestronne szuflady. One również urozmaicone są zdobieniami – tym razem przedstawiającymi inną kuchenną inspirację: naczynia! I choć wydaje się, że zawartość kredensów jest raczej mało artystyczna, to mistrzowie snycerstwa z Pracowni Mebli MebS dostrzegli w nich prawdziwą poezję. Filigranowe kubeczki, fikuśne czajniczki, pękate dzbanuszki – wprawne oko projektanta mebli nawet w nich potrafi dostrzec niezwykły urok. Dodajmy, że, niejako dla równowagi, trzecia, górna szuflada przyozdobiona została pięknym motywem leżących róż.

 

Kompozycję kredensu dopełniają ozdobne gzymsy z motywem liści akantu. Natomiast prawa i lewa strona zamknięta została dwiema masywnymi, ozdobnymi kolumnami w stylu antycznym. Nie można też pominąć samego zlewu, dekorowanego jaśniejszym motywem roślinnym. Bo tak, jak w dawnych dworach wszystko miało swoje miejsce i swój czas, tak w eleganckich meblach jedną z najważniejszych kwestii jest harmonijne połączenie wszystkich ważnych elementów.

 

Komoda kuchenna biała
Komoda kuchenna biała
Komoda kuchenna biała

Info

Nazwa Katalogowa:
KHB02 zlew

Dostępność:
na zamówienie

Wymiary:
88/75/250 cm.

Wycena