Rzeźbiona wyspa kuchenna - tradycyjny materiał w nowoczesnej formie
W snycerstwie niezwykły efekt nie jest nigdy dziełem przypadku. W każdą rzeźbę, gzyms, cargę trzeba włożyć tak wiele pracy i wysiłku – także dosłownego, związanego ze żłobieniem litego drewna – że nic nie dzieje się tu bez woli, wiedzy i starań rzeźbiarza. Wszystko co niepowtarzalne i wyjątkowe musi zatem w Pracowni Mebli MebS stworzyć świadomie ludzki umysł. A skoro tak – trzeba nieustannie myśleć poza jakimikolwiek schematami. Kuchenna wyspa w stylu mebli gdańskich powstała właśnie w taki sposób: postanowiliśmy ująć w ozdobną, klasyczną formę retro taki mebel, który sam w sobie jest bardzo współczesny. Wybór padł na modne i coraz popularniejsze w ostatnich sezonach wyspy kuchenne.
Zaprojektowanie kuchni z wykorzystaniem tego rozwiązania pozwala na całkiem inną aranżację przestrzeni. Z jednej strony czyni krzątaninę podczas przygotowywania posiłków łatwiejszą, ponieważ blat znajduje się w centralnej części przestrzeni kuchennej, z każdego miejsca ma się więc do niego dogodny dostęp. Z drugiej strony – centralnie usytuowana wyspa może wizualnie podzielić wnętrze na strefy. Taki zabieg stosuje się w aneksach kuchennych połączonych z częścią jadalną lub salonem. Mieliśmy zatem pewność, że wykonujemy mebel, który z pewnością przyda się naszym Klientom – nie tylko będzie cieszył ich oczy, ale także realnie wpłynie na komfort ich codziennego życia.
Etap projektowania wyspy kuchennej zapisał się trwale w historii Pracowni mebli MebS. Po raz pierwszy odręczne szkice przenieśliśmy do komputera, by na ich podstawie przygotować wizualizację gotowego mebla w specjalnym programie graficznym. Dzięki temu Klient mógł znacznie trafniej uchwycić wszelkie niuanse projektu – trójwymiarowa wizualizacja działała na wyobraźnię, a oczekiwanie na gotowy mebel stało się tym większą przyjemnością.
A sama wyspa? Jak zawsze stanowi arcydzieło sztuki snycerskiej. Pokryliśmy ją bardzo bogatymi rzeźbieniami – przyozdobiły one zarówno wszystkie ściany postumentu, jak i brzeg blatu. Specjalnie z myślą o tym projekcie narysowaliśmy zupełnie nowe kompozycje darów natury, budzące skojarzenia z kuszącym aromatem i doskonałym smakiem specjałów z dworskiej spiżarni. Na płaskorzeźbach pysznią się młynki do kawy i filiżanki parującego napoju, a duże, wiklinowe kosze są wprost przepełnione pachnącymi jabłkami przyniesionymi prosto z sadu. Widać tu także kiście winogron, nawiązujące do bogactwa i dostatku roztropnych gospodarzy domu. Winorośl to niezwykle wdzięczny w swej wymowie symbol – dlatego tak chętnie włączamy ją do projektów Pracowni Mebli MebS.
Kuchenna wyspa to projekt wybitny z jeszcze jednego względu. Wykonanie rzeźbień na asymetrycznej, lekko falistej krawędzi blatu wymaga ogromnego wyczucia i bardzo dużego doświadczenia. O wiele łatwiej żłobi się prostą deskę. A ten projekt dodatkowo przyozdobiliśmy – po raz pierwszy – także dekoracyjnymi wgłębieniami, widocznymi tuż pod gzymsem z liśćmi akantu.