Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171
 • Meble rzeźbione do wypoczynku

  Meble rzeźbione do wypoczynku
  Gdańskie meble wypoczynkowe z miękkimi obiciami ze skóry i ręcznymi rzeźbieniami.
 • Meble Gdańskie do gabinetu

  Meble Gdańskie do gabinetu
  Ręcznie rzeźbione meble gabinetowe, z unikalnymi motywami dekoracyjnymi.
 • Meble rzeźbione do mieszkania

  Meble rzeźbione do mieszkania
  Eleganckie meble gdańskie do jadalni i salonu w rodzinnej siedzibie, rzeźbione ręcznie.
 • Meble Gdańskie sypialniane

  Meble Gdańskie sypialniane
  Klasyczne, bogato rzeźbione meble gdańskie. Nastrojowe wyposażenie sypialni.
 • Kuchnie rzeźbione w starym stylu

  Kuchnie rzeźbione w starym stylu
  Okazałe i piękne kuchnie rzeźbione. Pokryte snycerskimi dekoracjami w stylu gdańskim.
 • Meble myśliwskie motywy lasu

  Meble myśliwskie motywy lasu
  Stylowe meble myśliwskie z bardzo bogatymi zdobieniami rzeźbiarskimi.

  Zabudowa lodówki ze spiżarką

  Wykreuj najbardziej magiczne miejsce w kuchni
   
  Spiżarnia cieszyła się niegdyś szczególnym zainteresowaniem domowników, zwłaszcza najmłodszych, choć i starsi chętnie do niej zaglądali, jeśli tylko mogli liczyć na to, że ich niecne zamiary pozostaną tajemnicą. Dlatego z półek niepostrzeżenie znikały nieraz konfitury, dżemy i inne słodkości, których nawet masywne drzwi nie były w stanie uchronić przed bystrymi, łakomymi spojrzeniami. Czasem tylko pozostawiona w słoiku łyżka, tudzież ślady potajemnego łasuchowania, widoczne wokół ust winowajcy, mogły zdradzić, że oto kolejne smakowitości padły łupem domowych łakomczuchów…
   
  W niektórych domach gospodynie zamykały więc spiżarnię na klucz, by mieć pewność, że nie będzie ona kusiła amatorów przepysznego jedzenia. Tam, gdzie za gotowanie odpowiadały kucharki, można było liczyć na surowe przestrzeganie zakazów. Ale w późniejszych czasach, gdy strażniczkami smakołyków (i ich autorkami) były najczęściej ukochane babcie i ciocie, nawet najbardziej surowe reguły udawało się obejść. Rzadko zdarza się bowiem, by miękkie niczym wosk serce babci pozostawało nieczułe na kulinarne zakusy ukochanych wnuków.
   
  Dziś w niewielu mieszkaniach można znaleźć spiżarnie. Zostały one skutecznie zastąpione przez lodówki. Przetwory przechowuje się raczej na strychach lub w piwnicach albo w zwyczajnych szafkach kuchennych. Kto powiedział jednak, że kuchennych tradycji nie można połączyć z nowoczesnością? Dla osób, którym marzy się własna spiżarnia, ale też wygodna kuchnia z nowoczesną zabudową, przygotowaliśmy ten niezwykły mebel.
   
  Na pierwszy rzut oka nie sposób dostrzec, że ręcznie rzeźbione zdobienia skrywają nowoczesną, bardzo pojemną lodówkę z zamrażarką, a także spiżarkę. Ta zabudowa wygląda przecież jak zabytkowa szafa gdańska. Na frontach znalazły się podobizny Posejdona, otoczone przebogatymi ornamentami floralnymi i kasetonowymi obramowaniami. Wokół nich, na gładkich krawędziach, również umieściliśmy dekoracje z liści akantu, ale znacznie delikatniejsze i skupione jedynie w narożnikach. Rzeźbienia pokrywają również całe boczne ścianki zabudowy. Umieszczone na zewnętrznych krawędziach frontów listwy od góry do samego dołu przyozdobiliśmy natomiast girlandami z kwiatów i owoców. Ich realizm jest imponujący – zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że surowcem dla ich stworzenia było twarde, dębowe drewno.
   
  Koneserzy klasycznych mebli obawiają się często, że kuchnia urządzona w stylu gdańskim będzie wyglądała mniej efektownie, jeśli pojawią się w niej nowoczesne akcenty – takie jak lodówki czy zamrażarki. Elegancka zabudowa w stylu gdańskim to bardzo sprytne rozwiązanie tego dylematu i najprostszy sposób na to, by nadać całemu pomieszczeniu spójną stylistykę retro.

   

  Zabudowa lodówki
  Lodówka w zabudowie

  Info

  Nazwa Katalogowa:
  ZL01

  Dostępność:
  na zamówienie

  Wymiary:
  230/70/150 cm.

  Wycena Produktu: