Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171

Komoda czterodrzwiowa z szufladami

Do domu lub gabinetu 

Komoda DREWNIANAElegancka komoda inspirowana meblami gdańskimi może zdobić zarówno salon czy sypialnię w tradycyjnie urządzonym mieszkaniu, jak i klasyczny gabinet. Wiele osób pomyśli zapewne, że to antyk, ale projekt jest jak najbardziej współczesny. Projektując tę komodę, chcieliśmy zawrzeć w niej wrażenie spokoju i harmonii. Solidny, masywny mebel skonstruowaliśmy z dbałością o najmniejsze nawet szczegóły. Front komody kryje dwie szafki. Na czterech skrzydłach drzwiczek wyrzeźbione są podobne do siebie głowy Neptuna – wszystkie według tego samego projektu, ale każda z nich ma nieco inne, charakterystyczne rysy twarzy. Niepowtarzalny charakter zdobień wynika z faktu ich ręcznego rzeźbienia. Czterej Neptunowie wyglądają jak żywi: patrzą spod krzaczastych brwi groźnym, surowym wzrokiem – tak spoglądać może tylko władca mórz i oceanów, który w mitologii jednym gestem uciszał fale lub wzburzał je, wywołując sztorm. Cztery plastyczne, realistyczne twarze wkomponowane są w stylizowany ornament z liści akantu. 

Komody rzeźbioneNad każdym ze skrzydeł drzwiczek znajduje się osobna, wąska szuflada. To nieprzypadkowe rozwiązanie: z jednej strony wprowadza ono ład do projektu, z drugiej – jest niezwykle praktyczne. Małe szuflady zaprojektowaliśmy z myślą o przechowywaniu drobiazgów, które chcesz mieć zawsze pod ręką, a które w dużej szufladzie byłyby trudne do znalezienia. Front każdej szafki zdobiony jest drobnym ornamentem, nawiązującym do tego, znajdującego się na szafkach. 

A brzegi komody? Z prawej i lewej strony szafek znajdują się dekoracyjne ornamenty z kwiatów, owoców i liści akantu oraz frędzli. Górę każdego z tych ornamentów zdobi stylizowana muszla, nawiązująca do motywów morskich. Natomiast prawa i lewa krawędź obok szuflad zdobione są profilami rzymskich legionistów. Całość wieńczy rzeźbiony w liście akantu brzeg blatu. 

Dzięki uporządkowaniu zdobień,  gdański mebel cechuje powaga i dostojność. Komodę ożywiają natomiast złocone uchwyty szuflad i utrzymane w tym samym odcieniu, subtelne gałki drzwiczek. Całość wygląda niezwykle okazale, ponieważ komoda ma aż 210 cm długości! 

 

Zobaczcie sami ten unikalny projekt:

 

Komoda gdańska
Komoda drewniana
Komoda rzeźbiona
Komoda rzeźbiona
Komoda stylizowana
Komódka w starym stylu
Stylizowana komoda drewniana
Komoda dębowa
Komoda artystyczna

Info

Nazwa Katalogowa:
KM022

Dostępność:
na zamówienie

Wymiary:
110/52/210 cm.

Wycena