Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171

Ekskluzywne meble wypoczynkowe

Srebrno-niebieskie meble w stylu Ludwika XV

Gdyby Ludwik XV żył współcześnie, prawdopodobnie nie usatysfakcjonowałyby go meble w spokojnych barwach. Królewscy rzemieślnicy i rękodzielnicy poszukiwaliby nowych możliwości, sięgnęliby zatem po śmiałe kolory i zestawili je w ciekawy sposób. Być może właśnie taki, jak na fotografii?

Najdroższe meble świata

W tym wariancie stylowych mebli drewnianych z kolekcji Bellini postawiliśmy na nowoczesność. Ramy sofy, foteli i pufy pozostały niezmienione. Charakterystyczny jest w nich układ miękkich, falujących linii, przepięknie wyprofilowanych i subtelnie poprowadzonych. Niezmienne pozostały również dekoracje oparć – ozdobne rzeźbione ornamenty o wyszukanej formie – oraz oczywiście kabriolowe nóżki, stanowiące nieodłączny element stylowych mebli w stylu ludwikowskim. Projektując ten ręcznie rzeźbiony komplet wypoczynkowy, zdecydowaliśmy się jednak na ważną innowację, która nadała całości zupełnie nowy wymiar. Tą innowacją jest… kolor!

Intensywnie niebieską tapicerkę połączyliśmy ze srebrnobłękitnym odcieniem drewnianej konstrukcji (tę samą barwę drewna zastosowaliśmy również w przypadku niskiej ławy). Przyjemna w dotyku, pluszowa tkanina zastosowana w obiciach ciekawie załamuje światło. Fakt, że jej powierzchnia jest matowa, dodaje całemu zestawowi elegancji i wytworności. Dla kontrastu przełamaliśmy ją błyszczącym akcentem – srebrzystymi, dużymi nitami, którymi wykończone zostały zarówno pikowane oparcia, jak i ich brzegi.

Połączenie wszystkich tych detali i wykończeń sprawia, że ten wariant kompletu Bellini idealnie wpisuje się w modny styl glamour. Może stanowić ozdobę luksusowego apartamentu, ale też hotelu lub centrum konferencyjnego. Stylowy zestaw wypoczynkowy szczególnie interesująco prezentuje się w przestronnych wnętrzach. Z jego pomocą łatwo jest wydzielić przestrzeń wypoczynkową w większym, otwartym salonie, holu lub lobby, aby zapewnić gościom wygodne miejsce do kuluarowych rozmów, biznesowych spotkań albo komfortowego relaksu.

Ręcznie rzeźbione meble do wypoczynku są tak efektowne, że nie wymagają już żadnych dodatkowych elementów dekoracyjnych. Jeśli jednak projekt wnętrza przewiduje włączenie do aranżacji również innych mebli czy dodatków, wystarczy wykorzystać w nich dominujące w komplecie Bellini akcenty kolorystyczne, by stworzyć wyrazistą i harmonijną całość.

 

Meble z duszą

Info

Nazwa Katalogowa:
WL01

Dostępność:
na zamówienie

Wymiary:
0/0/0 cm.

Wycena