Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171

Komplet „Jadalnia Królewska”

Meble z duszą do wyjątkowej jadalni 

meble ze złotaTen okazały komplet mebli mógłby zdobić jadalnię bogatego i wybrednego władcy. Być może monarcha sam odwiedziłby naszą pracownię (z której pochodziłyby inne meble – już obecne w jego siedzibie) i zdecydował, że właśnie ten zestaw znajdzie się w jego prywatnej jadalni, w królewskich apartamentach? A może to my udalibyśmy się na audiencję do Jego Wysokości, by przedstawić mu dzieło naszych snycerzy. A jednak ten komplet mebli zrodził się w wyobraźni naszych projektantów całkiem współcześnie i może ozdobić współczesne domy oraz mieszkania najbardziej wymagających Klientów. 

meble pozłacaneKomplet „Jadalnia Królewska” to pełne wyposażenie pokoju stołowego: stół z czterema krzesłami oraz pojemny kredens. Meble, które tworzą ten zestaw, mają w sobie duszę. Nawiązują one do dawnych mebli gdańskich i motywów morskich, żeglarskich, rodem z dawnych epok. Bogate zdobienia tworzą niepowtarzalny klimat, dziś już niespotykany – jakby wyjęty wprost z mitów i opowieści o odkrywcach oraz żeglarzach, wypływających w nieznane na spotkanie z żywiołem. O niepowtarzalnym charakterze zestawu decyduje także postarzane drewno o naturalnym odcieniu. 

złote mebleSerce „Jadalni Królewskiej” stanowi duży, masywny stół na cztery krzesła. Stół wyposażyliśmy w kwadratowy blat, o nieregularnych brzegach, z gzymsem, wzdłuż którego biegną liniowo płaskorzeźby fal morskich z okrętami i muszli. Powierzchnia blatu została idealnie wygładzona, dzięki czemu jest wręcz aksamitna w dotyku. Niższą część stołu otacza carga, pokryta w całości dekoracjami snycerskimi w postaci sznurów z węzłami marynarskimi oraz medalionów z kotwicami i portretami kapitanów oraz bosmanów. Unikalne rzeźbienia sprawiają wrażenie, jakby w rękach naszych rzeźbiarzy drewno stawało się plastyczne i dosłownie falowało pod naporem morskiej bryzy. Stół podtrzymują cztery potężne figury klęczących galerników. 

pozłacane mebleSpośród krzeseł otaczających stół każde jest inne. Poszczególne projekty różnią się między sobą wzorami, widniejącymi na tarczach w centralnej części oparć. Tarcze przedstawiają: latarnię morską, okręt na pełnym morzu, kotwicę i tarczę herbową Gdańska. Każda z płaskorzeźb wykonana została z najwyższą dbałością o szczegóły, podkreślone dodatkowo dzięki postarzeniu drewna. Tarcze otoczone są natomiast bogatym motywem z muszli i liści akantu, które w dolnej części oparcia układają się w twarz Neptuna. Górę zdobi tradycyjny herb Gdańska z dwoma lwami i tarczą. 

złocone mebleElegancko wyprofilowane nogi krzeseł z łączynami w formie oryginalnych warkoczy i kostek, a także warkocze zamykające z prawej i lewej strony konstrukcję oparcia, dopełniają całości. 

Uzupełnieniem Kompletu „Jadalnia Królewska” jest wyjątkowy kredens, o symetrycznej, harmonijnej kompozycji i zdobieniach nawiązujących do pozostałych mebli w zestawie. 

meble królewskie

Jego blat podtrzymuje dwóch galerników klęczących na postumentach, które udekorowaliśmy – podobnie jak stół – medalionami z wizerunkiem kapitana i bosmana. Przeszklone szafki i brzeg blatu pokrytesą snycerką w formie stylizowanych liści, kwiatów i muszli, ale także morskich fal oraz sznurów z węzłami żeglarskimi, motywami kotwic i sterów. W dolnej części kredensu – zamaskowane przed ciekawskimi spojrzeniami – ukryte zostały natomiast szafki, z wyjątkowymi kasetonami, otaczającymi splątane sznury i kotwice wpisane w stery. 

Odkrywanie historii, które przywołuje na myśl „Jadalnia Królewska”, jest równie pasjonujące, co rozmowy, które można prowadzić godzinami w tak pięknie urządzonym wnętrzu.

 

Dworki folwarki meble renowacje

Info

Nazwa Katalogowa:
Jadalnia Królewska

Dostępność:
na zamówienie

Wymiary:
0/0/0 cm.

Wycena