Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171

Biblioteka do kancelarii

Dostojne wnętrze dla mecenasa 

Meble GdańskieLata studiów i praktyki, ogromna wiedza, kodeksy, przepisy i orzeczenia znane na wyrywki, najwyższe umiejętności przemawiania na sali sądowej i rozwiązywanie najbardziej złożonych problemów klientów... Zawód prawnika od zawsze wzbudza szacunek. Właśnie dlatego tak ważne jest, by wyposażenie kancelarii, w której mecenas przyjmuje klientów, było odpowiednie dla jego wizerunku, wiedzy i profesjonalizmu. Eleganckie, solidne meble stanowią godne otoczenie dla osoby, która z zaangażowaniem wykonuje jeden z najtrudniejszych zawodów. 

Spośród wyposażenia gabinetowego, obok biurek, szczególną rolę odgrywają właśnie biblioteki. Potężne i masywne, górują nad pozostałymi meblami w kancelarii. W ich wnętrzu, za przeszklonymi drzwiczkami, stoją elegancko oprawione księgi, współczesne kodeksy i teki z dokumentami. 

Od razu widać, że to właśnie biblioteka jest sercem tego miejsca. Dokładnie tak samo musiało być w XIX wieku, gdy w najdroższych kancelariach ustawiano podobne meble – najczęściej właśnie gdańskie: zdobione i wykończone tak, że już jeden rzut oka wystarczy, by ocenić ich solidność, rzetelność i prestiż. W pewnej chwili, zajęty ważnymi papierami mecenas, wstawał od biurka, otwierał drzwiczki biblioteki i w zamyśleniu sięgał po którąś z ksiąg. 

Meble do kancelariiJego biblioteka wyglądała zapewne tak, jak ta, którą możecie zobaczyć poniżej. Przyjrzyjcie się jej: przepiękny front, oszczędny w ozdobach. Na brzegach przeszklonych drzwiczek pojawiają się jedynie subtelne wstęgi stylizowanych ornamentów roślinnych. Trójdzielna kompozycja wprowadza harmonię i ład. Ponad drzwiami pojawia się zdobienie w formie liści akantu, a na dole – płaskorzeźby, które wzbogaciliśmy o motywy owoców. Całą kompozycję przedzielają cztery kolumny o spiralnych trzonach i bogato zdobionych kapitelach. Przywodzą one na myśl architekturę siedzib sądów i instytucji państwowych.  

Górę biblioteki wieńczą – typowe dla mebli gdańskich – profilowane gzymsy, z centralnie usytuowaną tarczą herbową Gdańska, podtrzymywaną przez dwa putta. Cała biblioteka prezentuje się niezwykle dostojnie, ale dbałość o szczegóły w przypadku naszych mebli obejmuje także te elementy, których nie widać na pierwszy rzut oka. Dlatego wewnątrz biblioteki znajdziecie mocne półki, zdolne podtrzymać nawet bardzo okazały księgozbiór. Zadbaliśmy też o solidne zawiasy przy drzwiczkach – które nawet za wiele lat będą spełniać swoją funkcję bez zarzutu – i o (odpowiednie do wyglądu szafy) klamki. Te meble mogą Wam towarzyszyć przez całą karierę zawodową, a jeśli kiedyś przekażecie kancelarię następcom – oni także będą trzymać tu ważne dokumenty i materiały.

Meble rzeźbione do biura
Meble rzeźbione do biura
Meble do biura w starym stylu

Info

Nazwa Katalogowa:
BB012

Dostępność:
na zamówienie

Wymiary:
230/70/345 cm.

Wycena