Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171
 • Meble rzeźbione do wypoczynku

  Meble rzeźbione do wypoczynku
  Gdańskie meble wypoczynkowe z miękkimi obiciami ze skóry i ręcznymi rzeźbieniami.
 • Meble Gdańskie do gabinetu

  Meble Gdańskie do gabinetu
  Ręcznie rzeźbione meble gabinetowe, z unikalnymi motywami dekoracyjnymi.
 • Meble rzeźbione do mieszkania

  Meble rzeźbione do mieszkania
  Eleganckie meble gdańskie do jadalni i salonu w rodzinnej siedzibie, rzeźbione ręcznie.
 • Meble Gdańskie sypialniane

  Meble Gdańskie sypialniane
  Klasyczne, bogato rzeźbione meble gdańskie. Nastrojowe wyposażenie sypialni.
 • Kuchnie rzeźbione w starym stylu

  Kuchnie rzeźbione w starym stylu
  Okazałe i piękne kuchnie rzeźbione. Pokryte snycerskimi dekoracjami w stylu gdańskim.
 • Meble myśliwskie motywy lasu

  Meble myśliwskie motywy lasu
  Stylowe meble myśliwskie z bardzo bogatymi zdobieniami rzeźbiarskimi.

  Obraz rzeźbiony w stylu myśliwskim

  Unikalna ozdoba myśliwskiego salonu lub jadalni

  Rzeźbiony obraz, który prezentujemy na zdjęciach, nawiązuje do niezwykle żywej idei, jednoczącej tysiące ludzi. Sam również ma unikalną historię, ponieważ narodził się podczas Targów Hubertus Arena 2017 w Ostródzie. Pomiędzy stoiskami wystawców krążyli miłośnicy myślistwa, przedstawiciele kolejnych pokoleń związanych rodzinnie z tą dziedziną, a nasi snycerze, najpierw z ołówkiem, a później dłutem w ręku, pochylali się nad powstającą płaskorzeźbą. Atmosfera imprezy inspirowała nas i czyniła naszą pracę wyjątkową. Dodatkowo wiedzieliśmy, że właśnie po raz kolejny wchodzimy do świata, który fascynuje ludzkość już od dawna… 

  obraz rzeźbiony

   

  Myślistwo to nie tylko polowania – indywidualne lub grupowe wyprawy w teren, sprawdzające bystrość, czujność i doskonałą technikę łowiecką myśliwych. To także, a może przede wszystkim, społeczność istniejąca od wielu dziesięcioleci. Ma nawet swoje święto, czyli obchodzonego 3 listopada „Hubertusa”. Dosyć oczywista wydaje się zatem potrzeba podkreślenia przynależności do tej wspólnoty poprzez dzieła sztuki czy też aranżację domu. Właśnie z tej potrzeby narodził się styl myśliwski – w jego duchu urządzano zarówno komnaty w królewskich zamkach, jak i salony w dworach, a często wręcz całe siedziby władców, magnatów, szlachty. 
   
  Styl ten przetrwał do naszych czasów i nadal cieszy się sympatią wielu osób. Co ciekawe – wykracza dziś daleko poza sam krąg środowiska myśliwskiego. Nawet osoby, które nigdy w życiu nie trzymały w rękach strzelby, mogą zainspirować się meblami oraz dekoracjami z motywem przywodzącym na myśl niedostępne leśne ostępy. Szczególnie efektownie prezentują się gabinety oraz salony lub jadalnie w stylu myśliwskim. Płaskorzeźba zaprojektowana z okazji dnia św. Huberta idealnie wpisuje się w klimat tych pomieszczeń. Będzie odpowiednia również do siedziby koła łowieckiego.
   
  Każdy element tego obrazu nawiązuje do myśliwskich wypraw. W centralnej części umieściliśmy podobiznę jelenia – wszak według legendy to właśnie on ukazał się patronowi myśliwych podczas polowania. I to właśnie jeleń jest jednym z najbardziej poszukiwanych myśliwskich trofeów. Obok zwierzęcia widnieją strzelba i róg – dwa tradycyjne elementy wyposażenia niezbędnego podczas polowań. Ich ułożenie jest nietypowe; zamiast statycznej, symetrycznej kompozycji, atrybuty myśliwskie poprzeplatane są ulistnionymi gałęziami dębu z plastycznie odwzorowanymi żołędziami. To symbol nieodłącznej bliskości człowieka i przyrody, którą stara się on okiełznać.
   
  Nie tylko wypukła faktura, ale i kolory podkreślają realizm płaskorzeźby oraz jej „leśny” charakter. Żadne myśliwskie dzieło nie byłoby jednak prawdziwe, bez jeszcze jednego elementu – naturalnego surowca. Wybraliśmy najszlachetniejszy materiał, jaki można sobie wyobrazić dla tego typu dzieł, czyli dębowe drewno. Dzięki połączeniu wypukłej faktury, przyjemnej palety barw i pachnącego lasem surowca stworzyliśmy obraz działający na wiele zmysłów…

  Obraz myśliwski rzeźbiony w drewnie

  Info

  Nazwa Katalogowa:
  Obraz z jeleniem

  Dostępność:
  sprzedam

  Wymiary:
  60/6/60 cm.

  Stara cena: 4 900,00
  W promocji: 3 900,00 PLN

  Do końca promocji zostało 35 dni


  Wycena Produktu: