Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171
 • Meble rzeźbione do wypoczynku

  Meble rzeźbione do wypoczynku
  Gdańskie meble wypoczynkowe z miękkimi obiciami ze skóry i ręcznymi rzeźbieniami.
 • Meble Gdańskie do gabinetu

  Meble Gdańskie do gabinetu
  Ręcznie rzeźbione meble gabinetowe, z unikalnymi motywami dekoracyjnymi.
 • Meble rzeźbione do mieszkania

  Meble rzeźbione do mieszkania
  Eleganckie meble gdańskie do jadalni i salonu w rodzinnej siedzibie, rzeźbione ręcznie.
 • Meble Gdańskie sypialniane

  Meble Gdańskie sypialniane
  Klasyczne, bogato rzeźbione meble gdańskie. Nastrojowe wyposażenie sypialni.
 • Kuchnie rzeźbione w starym stylu

  Kuchnie rzeźbione w starym stylu
  Okazałe i piękne kuchnie rzeźbione. Pokryte snycerskimi dekoracjami w stylu gdańskim.
 • Meble myśliwskie motywy lasu

  Meble myśliwskie motywy lasu
  Stylowe meble myśliwskie z bardzo bogatymi zdobieniami rzeźbiarskimi.

  Zegar Gdański - stojący

  Urok przedwojennej elegancji w Twoim domu 

  Ten zegar spodobał się naszym Klientom tak bardzo, że wykonywaliśmy go kilkakrotnie na różne zamówienia! Bogato zdobiony, a jednocześnie niezwykle „lekko” wyglądający projekt to ukoronowanie naszych dotychczasowych osiągnięć w kategorii zegarów skrzyniowych. Wiele osób pyta nas, czy nie czujemy zniecierpliwienia, kiedy po raz kolejny realizujemy zlecenie na taki sam mebel. Odpowiadamy wtedy, że żaden z naszych wyrobów nie jest taki sam – i to aż z kilku powodów.

  Meble Gdańskie zegary rzeźbione w styli antycznym
  Zegar Gdański rzeźbiony ręcznie
  Meble w starym stylu zegary stojące

  Meble Mebs to manufaktura. Tak, jak w dawnych rzemieślniczych zakładach, pracą dzieli się u nas wielu mistrzów rzeźbiarskiego fachu. Każdy element wykonywany jest ręcznie z naturalnego materiału – drewna. Dzięki temu jest niepowtarzalny. Nie ma dwóch identycznych rzeźb, dwóch takich samych śladów dłuta. Elementy powtarzające się – zdobienia czy ornamenty roślinne, które muszą być symetryczne – na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie, ale jeśli przyjrzeć się im dokładnie, można zauważyć minimalne różnice. To właśnie decyduje o unikalności ludzkiej pracy i tego poszukują osoby, które chcą, by wnętrze ich domu wypełniały rzeczy piękne, starannie wykonane i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Takie meble, jak ten stojący Zegar, będą towarzyszyć Wam przez lata, przy każdej przeprowadzce, w każdym miejscu, w którym zamieszkacie, a kiedyś, w odległej przyszłości, będą przechodzić w rodzinie z rąk do rąk. Każde pokolenie dopisze do nich nową historię!

  Meble artystyczne zegary stylowe
  Meble rzeźbione zegary stojące
  Meble stylizowane zegary z litego drewna

  Ręczne rzeźbienia to pierwsze, co decyduje o niepowtarzalności naszych mebli. Jest jednak jeszcze druga kwestia: wzory. Przygotowując kolejną wersję tego samego projektu staramy się zawsze zobaczyć go na nowo. Odkrywamy, jak dany mebel wzbogacić lub zmienić. Wróćmy jednak do zegara – spójrzcie na tło, na plecy za wahadłem. W zależności od wariantu wykonywaliśmy już do ozdoby tego miejsca dekoracyjny wizerunek Neptuna z trójzębem, rycerza na koniu, a nawet gdańskiego żurawia. Niby takie same zegary – a jednak trzy różne opowieści rodem z dawnych epok. 

  Spójrzcie teraz, jak misterną kompozycję stanowi ten mebel. Na samej górze znajduje się najważniejszy element – skrzynia z zegarem. Zamontowaliśmy tu najwyższej klasy mechanizmy zegarowe niemieckiej firmy Hermle. Zegar zamknięty jest w ozdobnej, otwieranej skrzyni, wykończonej szybką. Wieńczy go herb Gdańska z lwami. Ta sama tarcza herbowa, ale już w lżejszej kompozycji – bez lwów – pojawia się także na bokach skrzyni. Drzwiczki przyozdabia natomiast girlanda wypukłych roślin (dotknijcie ich – są aksamitnie gładkie dzięki starannemu oszlifowaniu drewna). 

   

  Zegary stojące w starym stylu mebli antycznych
  Meble stylowe zegary stojące
  Zegary stylowe ręcznie rzeźbione

  Skrzynię z zegarem podtrzymują dwie smukłe postacie: męska i kobieca. Kobieta trzyma dwa dzbany – symbole obfitości i dostatku. Mężczyzna natomiast dzierży w dłoni flet – symbol sztuki i artyzmu. W ten sposób cały projekt wpisuje się w etos dawnego bogatego patrycjatu – żyjącego w luksusie, a rozmiłowanego w sztuce. Dolna część zegara, stabilna i masywna, ozdobiona jest wizerunkiem brodatego Neptuna. Taki mebel mógłby stać w wytwornym salonie XIX-wiecznego mieszkania najznamienitszego rodu mieszczan. Jego głęboki, szlachetny dźwięk rozbrzmiewałby w zwykłe dni i w święta, podczas najpiękniejszych chwil i rodzinnych uroczystości – tak, jak rozbrzmiewa teraz w domach osób, dla których wykonaliśmy nasze zegary...

  Info

  Nazwa Katalogowa:
  ZG002

  Dostępność:
  na zamówienie

  Wymiary:
  230/45/75 cm.

  Wycena Produktu:
  !function(f,b,e,v,n,t,s){if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};if(!f._fbq)f._fbq=n; n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0';n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script_','https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '226739880992802'); fbq('track', "PageView");