Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171
 • Skórzane wypoczynki

  fotele sofy ławy
 • Meble do biura i gabinetu

  biurka regały krzesła
 • Meble do salonu i jadalni

  komody stoły barki
 • Sypialnie w starym stylu

  łóżka szafy toaletki
 • Meble stylowe do kuchni

  kuchnie kredensy
 • Myśliwskie motywy lasu

  motywy zwierzęce

  Biblioteka do kancelarii

  Dostojne wnętrze dla mecenasa 

  Lata studiów i praktyki, ogromna wiedza, kodeksy, przepisy i orzeczenia znane na wyrywki, najwyższe umiejętności przemawiania na sali sądowej i rozwiązywanie najbardziej złożonych problemów klientów... Zawód prawnika od zawsze wzbudza szacunek. Właśnie dlatego tak ważne jest, by wyposażenie kancelarii, w której mecenas przyjmuje klientów, było odpowiednie dla jego wizerunku, wiedzy i profesjonalizmu. Eleganckie, solidne meble stanowią godne otoczenie dla osoby, która z zaangażowaniem wykonuje jeden z najtrudniejszych zawodów. 

  Spośród wyposażenia gabinetowego, obok biurek, szczególną rolę odgrywają właśnie biblioteki. Potężne i masywne, górują nad pozostałymi meblami w kancelarii. W ich wnętrzu, za przeszklonymi drzwiczkami, stoją elegancko oprawione księgi, współczesne kodeksy i teki z dokumentami. 

  Od razu widać, że to właśnie biblioteka jest sercem tego miejsca. Dokładnie tak samo musiało być w XIX wieku, gdy w najdroższych kancelariach ustawiano podobne meble – najczęściej właśnie gdańskie: zdobione i wykończone tak, że już jeden rzut oka wystarczy, by ocenić ich solidność, rzetelność i prestiż. W pewnej chwili, zajęty ważnymi papierami mecenas, wstawał od biurka, otwierał drzwiczki biblioteki i w zamyśleniu sięgał po którąś z ksiąg. 

  Jego biblioteka wyglądała zapewne tak, jak ta, którą możecie zobaczyć poniżej. Przyjrzyjcie się jej: przepiękny front, oszczędny w ozdobach. Na brzegach przeszklonych drzwiczek pojawiają się jedynie subtelne wstęgi stylizowanych ornamentów roślinnych. Trójdzielna kompozycja wprowadza harmonię i ład. Ponad drzwiami pojawia się zdobienie w formie liści akantu, a na dole – płaskorzeźby, które wzbogaciliśmy o motywy owoców. Całą kompozycję przedzielają cztery kolumny o spiralnych trzonach i bogato zdobionych kapitelach. Przywodzą one na myśl architekturę siedzib sądów i instytucji państwowych.  

  Górę biblioteki wieńczą – typowe dla mebli gdańskich – profilowane gzymsy, z centralnie usytuowaną tarczą herbową Gdańska, podtrzymywaną przez dwa putta. Cała biblioteka prezentuje się niezwykle dostojnie, ale dbałość o szczegóły w przypadku naszych mebli obejmuje także te elementy, których nie widać na pierwszy rzut oka. Dlatego wewnątrz biblioteki znajdziecie mocne półki, zdolne podtrzymać nawet bardzo okazały księgozbiór. Zadbaliśmy też o solidne zawiasy przy drzwiczkach – które nawet za wiele lat będą spełniać swoją funkcję bez zarzutu – i o (odpowiednie do wyglądu szafy) klamki. Te meble mogą Wam towarzyszyć przez całą karierę zawodową, a jeśli kiedyś przekażecie kancelarię następcom – oni także będą trzymać tu ważne dokumenty i materiały.

  Meble rzeźbione do biura
  Meble rzeźbione do biura
  Meble do biura w starym stylu

  Info

  Nazwa Katalogowa:
  BB012

  Dostępność:
  na zamówienie

  Wymiary:
  230/70/345 cm.

  Wycena Produktu:
  !function(f,b,e,v,n,t,s){if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};if(!f._fbq)f._fbq=n; n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0';n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script_','https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '226739880992802'); fbq('track', "PageView");