Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171
 • Skórzane wypoczynki

  fotele sofy ławy
 • Meble do biura i gabinetu

  biurka regały krzesła
 • Meble do salonu i jadalni

  komody stoły barki
 • Sypialnie w starym stylu

  łóżka szafy toaletki
 • Meble stylowe do kuchni

  kuchnie kredensy
 • Myśliwskie motywy lasu

  motywy zwierzęce

  Ława skrzyniowa z lwami

  Praktyczny mebel do mniejszych pomieszczeń 

  Kto dziś pamięta, że w dawnych czasach ławy występowały w pomieszczeniach nie tylko w roli stolików, ale także wygodnych miejsc do siedzenia? Takie meble kojarzą się dziś ze stylem rustykalnym, choć można było je spotkać także w domach szlacheckich. Obecnie wersje ław nie przypominają jednak na ogół tych dawnych – są bardzo oszczędne i współczesne w formie. Ława wykonana przez snycerzy z naszej pracowni zaprojektowana została „pod prąd”. Sięgnęliśmy po genialny w swej prostocie pomysł – ławę do siedzenia, z pojemną szufladą ukrytą pod siedziskiem – ale nadaliśmy jej elegancką, szlachetną formę, jakiej nie powstydziliby się nawet władcy, zamawiający meble do królewskich czy książęcych siedzib. 

  Ława skrzyniowa pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Po co bowiem pozostawiać wolne miejsce pod krzesłem, skoro można wbudować w nie skrzynię do przechowywania podręcznych akcesoriów i potrzebnych przedmiotów? Te same rzeczy, które – postawione na szafce – sprawiałyby wrażenie chaosu, stają się bardzo przydatnym zbiorkiem, jeśli schowa się je w szufladzie, by sięgnąć po nie w odpowiedniej chwili. W związku z tym ławy skrzyniowe sprawdzają się zwłaszcza w dwóch pomieszczeniach w domu: przedpokojach (holach lub sieniach), a także kuchniach. 

  Ława skrzyniowa ustawiona w przedpokoju przydaje się przede wszystkim podczas zakładania butów – możemy wykonać ją w wersji niskiej (ze stosunkowo płaską szufladą, a więc także niższym siedziskiem). Można przysiąść na niej lub oprzeć o nią stopę podczas wiązania obuwia. Ławy skrzyniowe do kuchni natomiast wzbogacają wnętrze o jeszcze jedno, „nieoficjalne” miejsce do siedzenia. Właśnie takie rozwiązania są przecież szczególnie pożądane w kuchniach, w których każdy z domowników chce poczuć się swobodnie i niezobowiązująco. Ława skrzyniowa pełni funkcję takiego właśnie miejsca – do „przycupnięcia” na chwilę. Jednocześnie można w niej przechowywać naczynia, zastawę, ścierki i inne potrzebne wyposażenie.  

  Ława stylowa ze skrzynią ręcznie rzeźbioną
  Dębowa skrzynia gdańska z lwami
  Ława gdańska do siedzenia w starym stylu

  Ławę skrzyniową modyfikujemy zgodnie z zamówieniem Klienta. W wersji widocznej na zdjęciach  pokryliśmy jej front bogatą, ornamentalną płaskorzeźbą, a w roli podłokietników zamocowaliśmy dwie figury leżących lwów. Te przepiękne zwierzęta nawiązują do głównej inspiracji, której pozostajemy wierni: mebli gdańskich, a więc także lwów, jako zwierząt obecnych w herbie Gdańska. Figury kotów spoczywają na eleganckich postumentach z gzymsami, a całą kompozycję spina – niczym klamra – ozdobne oparcie rzeźbione w taki sposób, że z daleka przypomina ażurową, drewnianą koronkę. Pokazana na fotografiach ława jest jednoosobowa, ale możemy wykonać ją także w wersji dwu- lub trzyosobowej. Także formę oparcia dopasujemy w takim przypadku do oczekiwań Klienta. Uczestniczenie w procesie projektowania mebla do Twojego mieszkania to wyjątkowe doświadczenie, dzięki któremu zostajesz projektantem własnej domowej przestrzeni. W przypadku ręcznie rzeźbionych mebli prawdą jest, że ogranicza nas tylko wyobraźnia.

  Info

  Nazwa Katalogowa:
  SFS01

  Dostępność:
  na zamówienie

  Wymiary:
  90/60/110 cm.

  Wycena Produktu:
  !function(f,b,e,v,n,t,s){if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};if(!f._fbq)f._fbq=n; n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0';n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script_','https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '226739880992802'); fbq('track', "PageView");