Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171
 • Meble rzeźbione do wypoczynku

  Meble rzeźbione do wypoczynku
  Gdańskie meble wypoczynkowe z miękkimi obiciami ze skóry i ręcznymi rzeźbieniami.
 • Meble Gdańskie do gabinetu

  Meble Gdańskie do gabinetu
  Ręcznie rzeźbione meble gabinetowe, z unikalnymi motywami dekoracyjnymi.
 • Meble rzeźbione do mieszkania

  Meble rzeźbione do mieszkania
  Eleganckie meble gdańskie do jadalni i salonu w rodzinnej siedzibie, rzeźbione ręcznie.
 • Meble Gdańskie sypialniane

  Meble Gdańskie sypialniane
  Klasyczne, bogato rzeźbione meble gdańskie. Nastrojowe wyposażenie sypialni.
 • Kuchnie rzeźbione w starym stylu

  Kuchnie rzeźbione w starym stylu
  Okazałe i piękne kuchnie rzeźbione. Pokryte snycerskimi dekoracjami w stylu gdańskim.
 • Meble myśliwskie motywy lasu

  Meble myśliwskie motywy lasu
  Stylowe meble myśliwskie z bardzo bogatymi zdobieniami rzeźbiarskimi.

  Komplet „Jadalnia Królewska”

  Meble z duszą do wyjątkowej jadalni 

  Ten okazały komplet mebli mógłby zdobić jadalnię bogatego i wybrednego władcy. Być może monarcha sam odwiedziłby naszą pracownię (z której pochodziłyby inne meble – już obecne w jego siedzibie) i zdecydował, że właśnie ten zestaw znajdzie się w jego prywatnej jadalni, w królewskich apartamentach? A może to my udalibyśmy się na audiencję do Jego Wysokości, by przedstawić mu dzieło naszych snycerzy. A jednak ten komplet mebli zrodził się w wyobraźni naszych projektantów całkiem współcześnie i może ozdobić współczesne domy oraz mieszkania najbardziej wymagających Klientów. 

  Komplet „Jadalnia Królewska” to pełne wyposażenie pokoju stołowego: stół z czterema krzesłami oraz pojemny kredens. Meble, które tworzą ten zestaw, mają w sobie duszę. Nawiązują one do dawnych mebli gdańskich i motywów morskich, żeglarskich, rodem z dawnych epok. Bogate zdobienia tworzą niepowtarzalny klimat, dziś już niespotykany – jakby wyjęty wprost z mitów i opowieści o odkrywcach oraz żeglarzach, wypływających w nieznane na spotkanie z żywiołem. O niepowtarzalnym charakterze zestawu decyduje także postarzane drewno o naturalnym odcieniu. 

  Serce „Jadalni Królewskiej” stanowi duży, masywny stół na cztery krzesła. Stół wyposażyliśmy w kwadratowy blat, o nieregularnych brzegach, z gzymsem, wzdłuż którego biegną liniowo płaskorzeźby fal morskich z okrętami i muszli. Powierzchnia blatu została idealnie wygładzona, dzięki czemu jest wręcz aksamitna w dotyku. Niższą część stołu otacza carga, pokryta w całości dekoracjami snycerskimi w postaci sznurów z węzłami marynarskimi oraz medalionów z kotwicami i portretami kapitanów oraz bosmanów. Unikalne rzeźbienia sprawiają wrażenie, jakby w rękach naszych rzeźbiarzy drewno stawało się plastyczne i dosłownie falowało pod naporem morskiej bryzy. Stół podtrzymują cztery potężne figury klęczących galerników. 

  Spośród krzeseł otaczających stół każde jest inne. Poszczególne projekty różnią się między sobą wzorami, widniejącymi na tarczach w centralnej części oparć. Tarcze przedstawiają: latarnię morską, okręt na pełnym morzu, kotwicę i tarczę herbową Gdańska. Każda z płaskorzeźb wykonana została z najwyższą dbałością o szczegóły, podkreślone dodatkowo dzięki postarzeniu drewna. Tarcze otoczone są natomiast bogatym motywem z muszli i liści akantu, które w dolnej części oparcia układają się w twarz Neptuna. Górę zdobi tradycyjny herb Gdańska z dwoma lwami i tarczą. 

  Elegancko wyprofilowane nogi krzeseł z łączynami w formie oryginalnych warkoczy i kostek, a także warkocze zamykające z prawej i lewej strony konstrukcję oparcia, dopełniają całości. 

  Uzupełnieniem Kompletu „Jadalnia Królewska” jest wyjątkowy kredens, o symetrycznej, harmonijnej kompozycji i zdobieniach nawiązujących do pozostałych mebli w zestawie. 

  Jego blat podtrzymuje dwóch galerników klęczących na postumentach, które udekorowaliśmy – podobnie jak stół – medalionami z wizerunkiem kapitana i bosmana. Przeszklone szafki i brzeg blatu pokrytesą snycerką w formie stylizowanych liści, kwiatów i muszli, ale także morskich fal oraz sznurów z węzłami żeglarskimi, motywami kotwic i sterów. W dolnej części kredensu – zamaskowane przed ciekawskimi spojrzeniami – ukryte zostały natomiast szafki, z wyjątkowymi kasetonami, otaczającymi splątane sznury i kotwice wpisane w stery. 

  Odkrywanie historii, które przywołuje na myśl „Jadalnia Królewska”, jest równie pasjonujące, co rozmowy, które można prowadzić godzinami w tak pięknie urządzonym wnętrzu.

   

  Dworki folwarki meble renowacje

  Info

  Nazwa Katalogowa:
  Jadalnia Królewska

  Dostępność:
  na zamówienie

  Wymiary:
  0/0/0 cm.

  Wycena Produktu:
  !function(f,b,e,v,n,t,s){if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};if(!f._fbq)f._fbq=n; n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0';n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script_','https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '226739880992802'); fbq('track', "PageView");