Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171
 • Skórzane wypoczynki

  fotele sofy ławy
 • Meble do biura i gabinetu

  biurka regały krzesła
 • Meble do salonu i jadalni

  komody stoły barki
 • Sypialnie w starym stylu

  łóżka szafy toaletki
 • Meble stylowe do kuchni

  kuchnie kredensy
 • Myśliwskie motywy lasu

  motywy zwierzęce

  Kredens rzeźbiony z kamiennym blatem

  Wyjątkowy mebel do wyjątkowego wnętrza 

  Wiele spośród mebli wykonywanych w naszej pracowni powstaje z naszych własnych inspiracji. Drewno stwarza nieograniczone możliwości, a gdy wezmą je w swoje ręce doświadczeni rzeźbiarze i snycerze można wykonać z tego materiału każdy, nawet najbardziej niezwykły pomysł i projekt. Często bywa jednak tak, że to Klient zgłasza się do nas, abyśmy wykonali dla niego mebel na specjalne zamówienie. Ciemny Kredens Gdański, który widzicie na fotografiach, powstał właśnie w ten sposób. Jego tematem przewodnim miał być rycerz – dlatego sięgnęliśmy po płaskorzeźbę, jakby przeniesioną właśnie z sali rycerskiej: bohaterski jeździec na koniu oddala się od warownego zamku, ledwie majaczącego w tle. Ta dekoracyjna płaskorzeźba, oglądana z bliska, robi jeszcze większe wrażenie, ponieważ światło wydobywa z niej kolejne detale: rycerską zbroję i ozdobną kapę konia. Utrzymany w stylu malarstwa średniowiecznego, rzeźbiony „obraz” zyskał elegancką i minimalistyczną oprawę w formie drewnianego kasetonu. 

  Ponieważ kredens zajmować miał centralne miejsce w kuchni, ułatwiliśmy zamontowanie w nim zlewu. Specjalnie wyznaczone do tego miejsce, bezpośrednio pod płaskorzeźbą rycerza, otaczają dwie, wystające szafki, podtrzymywane przez dwa małe lwy. Zastosowanie baterii w stylu retro, z niezwykle elegancko wymodelowanym kranem i oryginalnymi kurkami, podkreśla charakter całości. To wyjątkowy projekt, niespotykany wśród współczesnych mebli kuchennych, za to doskonale wpisujący się w styl mebli stanowiących niegdyś wyposażenie najbardziej eleganckich mieszkań i domów. 

  Kredens przeszklony
  Kredens z nadstawką
  Kredens Starogdański

  Pozostałą część Kredensu Gdańskiego wykonaliśmy raz jeszcze, sięgając już tylko po motywy morskie. Ten mebel (jaśniejszy na zdjęciach) miał już pełny blat, bez zlewu, a głównymi rzeźbami na froncie nawiązywał do morskich legend i mitów – stąd postacie Neptuna i Syreny, które stanowią najważniejszą część projektu. Główne elementy konstrukcji pozostały niezmienione: kamienny blat, oryginalnie ukryty za cienką, drewnianą, rzeźbioną listwą, by jego gładka krawędź nie rzucała się w oczy i nie odwracała uwagi. Nad blatem znajdują się dwie figurki leżących lwów, wgłębiony kaseton z płaskorzeźbą i dwiema małymi szafkami, o przeszklonych drzwiczkach. Dwa  symetryczne lusterka nad blatem niezawodnie ożywiają mebel. Natomiast nad lekkimi szafkami umieściliśmy bogate zwieńczenie, nawiązujące do tradycyjnych mebli gdańskich: wysokie gzymsy z profilami i rzeźbieniem w formie stylizowanych liści akantu oraz centralnie usytuowanym herbem Gdańska, podtrzymywanym przez dwa lwy. Masywna góra Kredensu harmonijnie łączy się z całością dzięki dwóm masywnym kolumnom w formie warkoczy. 

  Kredens stylowy
  Kredens drewniany

  Dolne szafki zdobione są płaskorzeźbami, od których cały mebel wziął swoją nazwę: z prawej strony pojawia się siedząca na skałach Syrena z rybą, z lewej – Neptun z trójzębem, uciszający morską burzę, pośrodku zaś motyw kuchenny (np. tak lubiane winogrona) lub inny, dowolnie wybrany przez Zamawiającego. Przepięknie prezentuje się w tym miejscu płaskorzeźba ze słynnym żurawiem gdańskim. Szafki przedzielone są wypukłymi rzeźbionymi gzymsami: z motywem kwiatów i liści w części zewnętrznej oraz z powtórzeniem motywu Syreny i Neptuna w części wewnętrznej. 

   

  A jak wyglądałby Twój wymarzony Kredens Gdański? Z blatem kamiennym czy drewnianym? Z jakimi rzeźbami? Spójrz na poniższe zdjęcia i... zainspiruj się!

   

  Info

  Nazwa Katalogowa:
  KR021

  Dostępność:
  na zamówienie

  Wymiary:
  210/53/210 cm.

  Wycena Produktu:
  !function(f,b,e,v,n,t,s){if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};if(!f._fbq)f._fbq=n; n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0';n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script_','https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '226739880992802'); fbq('track', "PageView");