Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171
 • Meble rzeźbione do wypoczynku

  Meble rzeźbione do wypoczynku
  Gdańskie meble wypoczynkowe z miękkimi obiciami ze skóry i ręcznymi rzeźbieniami.
 • Meble Gdańskie do gabinetu

  Meble Gdańskie do gabinetu
  Ręcznie rzeźbione meble gabinetowe, z unikalnymi motywami dekoracyjnymi.
 • Meble rzeźbione do mieszkania

  Meble rzeźbione do mieszkania
  Eleganckie meble gdańskie do jadalni i salonu w rodzinnej siedzibie, rzeźbione ręcznie.
 • Meble Gdańskie sypialniane

  Meble Gdańskie sypialniane
  Klasyczne, bogato rzeźbione meble gdańskie. Nastrojowe wyposażenie sypialni.
 • Kuchnie rzeźbione w starym stylu

  Kuchnie rzeźbione w starym stylu
  Okazałe i piękne kuchnie rzeźbione. Pokryte snycerskimi dekoracjami w stylu gdańskim.
 • Meble myśliwskie motywy lasu

  Meble myśliwskie motywy lasu
  Stylowe meble myśliwskie z bardzo bogatymi zdobieniami rzeźbiarskimi.

  Fotel i krzesła do kościoła

  MEBLE SAKRALNE

  Dostojne meble do obiektów sakralnych

   

  Projektując meble do prywatnych domów czy gabinetów mamy sporą swobodę – możemy obracać się w kręgu wielu różnych tematów oraz motywów. Istnieje jednak kategoria mebli, w której przypadku najlepszym rozwiązaniem zawsze jest nawiązanie do klasyki. To wyroby przeznaczone do świątyń i innych obiektów sakralnych, a także instytucji kościelnych, plebanii czy też siedzib kurii oraz pałaców biskupich. Ze względu na powagę miejsca, muszą one prezentować się dostojnie i godnie. Dbamy o to od samego początku prac – a zatem już na etapie projektowania i rozrysowywania nowego mebla.

   

  Widoczny na zdjęciu komplet – składający się z fotela oraz sześciu krzeseł – wykonaliśmy na potrzeby kościoła. Każdy detal ma tu swoje znaczenie. Przede wszystkim zrezygnowaliśmy z jakichkolwiek dużych rzeźbień czy ozdobników. Zamiast tego sięgnęliśmy po subtelne symbole i stylizowane motywy. Z tego względu duże sylwetki lwów, znane z innych kolekcji Pracowni Mebli MebS, tu zastąpiliśmy niewielkimi głowami, umieszczonymi na podłokietnikach oraz cardze fotela. Dodatkowo oparcia wszystkich części kompletu zwieńczyliśmy niewielkim i subtelnym herbem Miasta Gdańska, również podtrzymywanym przez lwy. W przypadku mebli wykonywanych w stylistyce gdańskiej obecność tych zwierząt jest oczywista, ale przypomnijmy, że są one ważne także w tradycji chrześcijańskiej. Lew to bardzo ciekawy symbol w Biblii.

   

  Przed stworzeniem projektu mebli, obejrzeliśmy kościół, w którym miały się one znaleźć. To nowoczesna świątynia, zatem i same meble musiały zachować pewną powściągliwość formy. Nie oznaczała ona jednak rezygnacji z elementów dekoracyjnych, takich jak toczone warkocze (w oparciach i nogach fotela oraz krzeseł) czy bardzo subtelne i zwarte ornamenty z liści akantu. Dzięki nim komplet pozwala na odpowiednie uszanowanie roli księży koncelebrujących mszę św. (w tym głównego celebransa, dla którego przeznaczony jest fotel), a jednocześnie pasuje do minimalistycznej stylistyki wnętrza kościoła. 

   

  O charakterze mebli decyduje nie tylko ich kształt, ale także barwa. W Pracowni Mebli MebS wiemy, że często mniej znaczy więcej. Wyrobom z tego kompletu nadaliśmy więc niezwykle elegancką, stonowaną barwę drewna. Nieco ciemniejsze skórzane obicia stanowią efektowne wykończenie – i podkreślają spójny charakter całości. Stanowią doskonałe tło dla podniosłych i uroczystych ceremonii, odprawianych przy ołtarzu.

   

  Fotel dla Księdza

  Info

  Nazwa Katalogowa:
  Tron z krzesłami

  Dostępność:
  na zamówienie

  Wymiary:
  0/0/0 cm.

  Wycena Produktu:
  !function(f,b,e,v,n,t,s){if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};if(!f._fbq)f._fbq=n; n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0';n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script_','https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '226739880992802'); fbq('track', "PageView");