Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171
 • Meble rzeźbione do wypoczynku

  Meble rzeźbione do wypoczynku
  Gdańskie meble wypoczynkowe z miękkimi obiciami ze skóry i ręcznymi rzeźbieniami.
 • Meble Gdańskie do gabinetu

  Meble Gdańskie do gabinetu
  Ręcznie rzeźbione meble gabinetowe, z unikalnymi motywami dekoracyjnymi.
 • Meble rzeźbione do mieszkania

  Meble rzeźbione do mieszkania
  Eleganckie meble gdańskie do jadalni i salonu w rodzinnej siedzibie, rzeźbione ręcznie.
 • Meble Gdańskie sypialniane

  Meble Gdańskie sypialniane
  Klasyczne, bogato rzeźbione meble gdańskie. Nastrojowe wyposażenie sypialni.
 • Kuchnie rzeźbione w starym stylu

  Kuchnie rzeźbione w starym stylu
  Okazałe i piękne kuchnie rzeźbione. Pokryte snycerskimi dekoracjami w stylu gdańskim.
 • Meble myśliwskie motywy lasu

  Meble myśliwskie motywy lasu
  Stylowe meble myśliwskie z bardzo bogatymi zdobieniami rzeźbiarskimi.

  Komoda Starogdańska

  Przepiękna komoda ze stylowymi rzeźbieniami 

  Ten elegancki mebel może stanowić intrygującą ozdobę salonu, jadalni, sypialni lub holu. Misterne rzeźbienia komody przenoszą obserwatorów w świat dawnych, morskich opowieści, na poły legendarnych, na poły prawdziwych, przywożonych do portów przez marynarzy, którzy wracali do domów z dalekich wypraw. Te wyjątkowe historie istniały już w czasach antycznych – to z mitów greckich i rzymskich wywodzą się bowiem postacie: boga mórz, Neptuna (Posejdona), a także syren, wykorzystane jako motywy przewodnie w dekoracjach, wykonanych przez naszych snycerzy. 

  Projektując meble każdej dekoracji poświęcamy tyle samo uwagi. Wychodzimy z założenia, że bez względu na to, czy dany detal ma stanowić centralną część szafy, komody lub stołu, czy też znajduje się z boku, warto w najwyższym stopniu zadbać o jego wyjątkowość. 

  Dlatego w przedstawionej na zdjęciach komodzie zdecydowaliśmy się umieścić na lewym brzegu

  starannie wykonaną figurkę długowłosej syreny, trzymającej w rękach rybę, a prawy brzeg zarezerwowaliśmy dla władcy mórz i oceanów – Neptuna. Imponujący starzec, z długą brodą i w koronie z morskiej rozgwiazdy, trzyma w dłoniach trójząb i sieć. Często rzeźbimy go z takimi właśnie atrybutami: trójząb to symbol panowania nad wszelkimi wodami na Ziemi, zaś sieć rybacka jest naszym hołdem dla ludzi, którzy swoje życie związali z morzem. Wiemy, że te figury na skraju mebla mogą być w pierwszej chwili mniej widoczne dla obserwujących, ale mamy też świadomość, że piękno mebli gdańskich odkrywa się powoli. Najpiękniejszy w tych projektach jest bowiem właśnie fakt, że ich tajemnica i bogactwo docierają do odbiorcy stopniowo, w miarę studiowania kolejnych płaskorzeźb.  

  A jaki motyw ulokowaliśmy w samym „centrum uwagi”, czyli na froncie środkowej szafki? Pojawia się tu przepiękny okręt pod pełnymi żaglami, unoszony na grzbiecie przez... wieloryba! Co więcej: fale morskie płynnie przenikają się na nim z liśćmi akantu. Całość tego rzeźbionego „obrazu” ujęta została w kasetonową, misterną „ramę”, która sprawia, że jeszcze szybciej przyciąga on wzrok. Jeszcze bogatsze kasetony zastosowaliśmy na frontach bocznych szafek: ornamentalne rzeźbienia wzbogacone tu zostały o unikalne postaci greckich muz, a także putta, trzymające w dłoniach symbole uczty – puchary i dzbany. Te efektowne ozdoby nawiązują do klasycznych motywów, obecnych w sztuce co najmniej od czasów barokowych fresków. Podobne – choć malowane, a nie rzeźbione – wizerunki aniołów czy muz pojawiały się w królewskich pałacach i na dworach najznamienitszych panów. 

  Nawet szafki nie wyczerpują jednak bogactwa dekoracji komody. Listwy między szafkami także ozdobione są płaskorzeźbami – subtelną postacią kobiety i masywną sylwetką mężczyzny, w drapowanych szatach, przyozdobione liśćmi, kwiatami i szarfami, na których końcach widnieją eleganckie frędzle. Także fronty znajdujących się nad szafkami szuflad i gzyms blatu pokrywają florystyczne motywy – stylizowane kwiaty i liście akantu. Całość zdobień w żadnym razie nie sprawia przy tym wrażenia przesytu. Wręcz przeciwnie – spójny charakter wszystkich elementów komody daje wrażenie harmonii i – co zaskakujące – lekkości.

  Starogdańska komoda

  Info

  Nazwa Katalogowa:
  KM005

  Dostępność:
  na zamówienie

  Wymiary:
  95/61/243 cm.

  Wycena Produktu:
  !function(f,b,e,v,n,t,s){if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};if(!f._fbq)f._fbq=n; n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0';n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script_','https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '226739880992802'); fbq('track', "PageView");