Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171
 • Meble rzeźbione do wypoczynku

  Meble rzeźbione do wypoczynku
  Gdańskie meble wypoczynkowe z miękkimi obiciami ze skóry i ręcznymi rzeźbieniami.
 • Meble Gdańskie do gabinetu

  Meble Gdańskie do gabinetu
  Ręcznie rzeźbione meble gabinetowe, z unikalnymi motywami dekoracyjnymi.
 • Meble rzeźbione do mieszkania

  Meble rzeźbione do mieszkania
  Eleganckie meble gdańskie do jadalni i salonu w rodzinnej siedzibie, rzeźbione ręcznie.
 • Meble Gdańskie sypialniane

  Meble Gdańskie sypialniane
  Klasyczne, bogato rzeźbione meble gdańskie. Nastrojowe wyposażenie sypialni.
 • Kuchnie rzeźbione w starym stylu

  Kuchnie rzeźbione w starym stylu
  Okazałe i piękne kuchnie rzeźbione. Pokryte snycerskimi dekoracjami w stylu gdańskim.
 • Meble myśliwskie motywy lasu

  Meble myśliwskie motywy lasu
  Stylowe meble myśliwskie z bardzo bogatymi zdobieniami rzeźbiarskimi.

  Zegar z Neptunem i Syreną

  Pałacowy zegar w starym stylu 

  zegar gdańskiWyjątkowy zegar zachwyca bogactwem nie tylko zdobiących go rzeźb i płaskorzeźb, ale także samego mechanizmu zegarowego. Projektowanie tego mebla było podróżą przez dawne legendy i mity, ale także przez historię mebli gdańskich. I to właśnie Gdańsk stał się najważniejszą inspiracją naszych snycerzy. Na plecach zegara widnieje płaskorzeźba żurawia – bodajże najsłynniejszego zabytku królewskiego miasta. Wyrzeźbiona z wielką precyzją potężna bryła portowego budynku góruje nad kanałem na tle nieba i skłębionych chmur, a u jej stóp, na łagodnych falach widać handlowy statek. 

  Tego obrazu strzegą dwie rzeźby, podpierające zegar: Neptun i syrena. Potężna sylwetka władcy mórz, z widoczną nad głową koroną z rozgwiazdy, zasłonięta jest częściowo przez rybacką sieć (to nasz ukłon w stronę ludzi związanych z morzem) i trójząb (symbol władzy nad morzami i oceanami). Po drugiej stronie widać natomiast smukłą sylwetkę syreny w długich, rozpuszczonych włosach i delikatnej, dziewczęcej twarzyczce. Syrena trzyma w rękach rybę – dar morskich głębin. Jest jednak coś, co sprawia, że ten zegar pasuje nie tylko do wnętrz urządzonych w stylu morskim. W poprzednich stuleciach mógłby zdobić dowolny salon czy jadalnię, a nawet kobiecy buduar w pałacu, dworze czy mieszkaniu należącym do bogatych mieszczan. Tym subtelnym żartem, który nadaje całej kompozycji lekkości i filuterności, są cztery figury aniołków – kupidynów z łukami, ukryte w misternych rzeźbieniach listew. Nie wskażemy, gdzie dokładnie się one mieszczą – chcemy bowiem pozostawić odkrywanie bogactwa wzorów tego mebla odbiorcom: tym, którzy zechcą postawić podobny zegar w swoich domach i tym, którzy odwiedzą naszą pracownię, by osobiście przyjrzeć się meblom w pokazowym salonie. 

  Kupidyny ukryte są pośród liści akantu, kwiatów i wstęg z frędzlami. Górną część zegara zdobi natomiast – ujęta w ornament roślinny – tarcza herbowa Gdańska. Podobny motyw pojawia się także na postumentach, na których stoją Neptun i syrena. Nawiązaniem do klasycznych mebli gdańskich są także wysokie, ozdobne gzymsy nad skrzynią zegarową. Całość mebla podtrzymują natomiast lwie łapy. To także nawiązanie do tradycji i słynnych lwów gdańskich. Dodajmy jeszcze, że w dolnej części zegara znajduje się mała szufladka. Gdyby nie złoty uchwyt, byłaby niemal niewidoczna. To praktyczna skrytka na podręczne drobiazgi – a może na pamiątki lub listy? 

  Wszystkie rzeźbienia stanowią oprawę dla mechanizmu zegarowego z wahadłem, który stanowi serce całej kompozycji. Warto przyjrzeć się także jemu, by docenić kunszt, z jakim go wykonano. Mechanizmów zegarowych nie wykonujemy samodzielnie – sprowadzamy je z najlepszych zagranicznych pracowni. Dzięki temu możemy przebierać w modelach mechanizmów i wybierać spośród nich te najbardziej wyjątkowe.

   

  Zegar Gdański
  Zegar Antyczny

  Info

  Nazwa Katalogowa:
  ZG003

  Dostępność:
  na zamówienie

  Wymiary:
  230/50/85 cm.

  Wycena Produktu:
  !function(f,b,e,v,n,t,s){if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};if(!f._fbq)f._fbq=n; n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0';n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script_','https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '226739880992802'); fbq('track', "PageView");