Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171
 • Meble rzeźbione do wypoczynku

  Meble rzeźbione do wypoczynku
  Gdańskie meble wypoczynkowe z miękkimi obiciami ze skóry i ręcznymi rzeźbieniami.
 • Meble Gdańskie do gabinetu

  Meble Gdańskie do gabinetu
  Ręcznie rzeźbione meble gabinetowe, z unikalnymi motywami dekoracyjnymi.
 • Meble rzeźbione do mieszkania

  Meble rzeźbione do mieszkania
  Eleganckie meble gdańskie do jadalni i salonu w rodzinnej siedzibie, rzeźbione ręcznie.
 • Meble Gdańskie sypialniane

  Meble Gdańskie sypialniane
  Klasyczne, bogato rzeźbione meble gdańskie. Nastrojowe wyposażenie sypialni.
 • Kuchnie rzeźbione w starym stylu

  Kuchnie rzeźbione w starym stylu
  Okazałe i piękne kuchnie rzeźbione. Pokryte snycerskimi dekoracjami w stylu gdańskim.
 • Meble myśliwskie motywy lasu

  Meble myśliwskie motywy lasu
  Stylowe meble myśliwskie z bardzo bogatymi zdobieniami rzeźbiarskimi.

  Szafka z Neptunami

  Elegancka ozdoba salonu lub jadalni 

  Co decyduje o niepowtarzalności stylowych wnętrz? Osoby, które podejmują się ich dekoracji, mają dar do wyszukiwania rzeczy niebanalnych i niepowtarzalnych. Czasem są to bibeloty, ale najczęściej o klimacie salonu, jadalni czy holu decydują meble. Jeśli zostały wytworzone ręcznie, stanowią całkowicie unikalne dzieła sztuki. Nie ma bowiem na świecie dwóch identycznych rzeźb czy jednakowych ornamentów. W naszej pracowni przekonujemy się o tym za każdym razem, gdy pracujemy nad nowym meblem, ale także wtedy, gdy sięgamy do wzorów już wcześniej zrealizowanych. Dwie figury – pozornie identyczne – w szczegółach różnią się jednak, a pracujący nad nimi snycerze wiedzą, że ich rysy twarzy są niepowtarzalne. 

  Wykonując szafkę, którą widzicie na zdjęciach, sięgnęliśmy po postać Neptuna – potężnego boga mórz i oceanów, który jednym gestem mógł wzmagać lub uciszać fale. Tu wyłania się ze spienionej wody, trzymając w ręku trójząb (symbol swej władzy) i sieć (podstawowy atrybut rybołówstwa). Obie postacie Neptuna wykonane zostały z najwyższą dbałością o szczegóły – nawet tak drobne, jak oczka sieci czy wzór na szacie boga, przywodzący na myśl rybie łuski. Władca mórz nie pojawia się tu jednak przypadkowo: szafka wykonana została z inspiracji meblami gdańskimi, a figura Neptuna należy do symboli tego miasta. 

  Najbardziej czytelne odwołanie do największego portu w Polsce znajduje się jednak w centralnej części drzwiczek szafki. Zamieściliśmy na nich (w eleganckich kasetonach ) dwa bogato zdobione herby: tarcze z dwoma krzyżami, ujęte w finezyjny ornament z liści akantu (nawiązujący do labrów, dekorujących herby). U dołu obu tarcz pojawia się dewiza Gdańska: Nec temere, nec timide („Ani zuchwale, ani bojaźliwie”). 

   

  Przestrzeń między szafkami wypełniona została przepięknym motywem z liści, kwiatów i owoców, z dekoracyjnymi wstęgami i frędzlami. Liśćmi akantu zdobiony jest także gzyms tuż pod gładkim blatem szafki. 

  Mebel opiera się na dwóch masywnych lwich łapach. To także nawiązanie do Gdańska – oryginalny herb miasta podtrzymują bowiem dwa lwy.

  Sposób malowania: Patyna Złoto

  Szafka pod telewizor
  Komoda rzeźbiona
  Szafla patynowana złotem
  Komódka patynowana
  Pozłacana szafka w starym stylu
  Szafka rzeźbiona pozłacana

  Info

  Nazwa Katalogowa:
  RT002

  Dostępność:
  na zamówienie

  Wymiary:
  62/45/120 cm.

  Wycena Produktu:
  !function(f,b,e,v,n,t,s){if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};if(!f._fbq)f._fbq=n; n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0';n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script_','https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '226739880992802'); fbq('track', "PageView");