Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171
 • Meble rzeźbione do wypoczynku

  Meble rzeźbione do wypoczynku
  Gdańskie meble wypoczynkowe z miękkimi obiciami ze skóry i ręcznymi rzeźbieniami.
 • Meble Gdańskie do gabinetu

  Meble Gdańskie do gabinetu
  Ręcznie rzeźbione meble gabinetowe, z unikalnymi motywami dekoracyjnymi.
 • Meble rzeźbione do mieszkania

  Meble rzeźbione do mieszkania
  Eleganckie meble gdańskie do jadalni i salonu w rodzinnej siedzibie, rzeźbione ręcznie.
 • Meble Gdańskie sypialniane

  Meble Gdańskie sypialniane
  Klasyczne, bogato rzeźbione meble gdańskie. Nastrojowe wyposażenie sypialni.
 • Kuchnie rzeźbione w starym stylu

  Kuchnie rzeźbione w starym stylu
  Okazałe i piękne kuchnie rzeźbione. Pokryte snycerskimi dekoracjami w stylu gdańskim.
 • Meble myśliwskie motywy lasu

  Meble myśliwskie motywy lasu
  Stylowe meble myśliwskie z bardzo bogatymi zdobieniami rzeźbiarskimi.

  Kredens - Lwy

   Przepiękny kredens do stylowej jadalni 

  Klimat kuchni i jadalni nie musi zależeć wyłącznie od pojawiających się w nich bibelotów, ozdób czy zasłon. W szczególnych przypadkach same meble wystarczą, by stworzyć niepowtarzalną atmosferę domowego ogniska. Właśnie z myślą o przytulnych, a jednocześnie eleganckich wnętrzach zaprojektowaliśmy Kredens z Lwami, w całości nawiązujący do stylu mebli gdańskich, ale także inspirowany historią zarówno tego miasta, jak i związków człowieka z morzem. 

  Lwy – zwierzęta obecne w herbie miasta Gdańska – pojawiają się tu kilkakrotnie. Ich masywne, silne sylwetki podtrzymują górne szafki, mocno opierając się o blat. Dodatkowo podtrzymują także tarczę herbową, która zdobi – niczym korona – górny gzyms Kredensu. To jednak nie wszystko. Spójrzcie na dolne szafki, które dźwigają cztery potężne lwie łapy, z wyraźnymi pazurami. Dzięki wizerunkom dzikich kotów, symbolizujących w naszej kulturze siłę i odwagę, cała kompozycja nabiera spokoju i dostojności. 

  Motywy gdańskich lwów otoczone są przez sceny nawiązujące do morza i portowego miasta. Plecy Kredensu wypełniają bogate, przepiękne widoki z Gdańska: z barkami, którymi spławiane było drewno, domami nad kanałem rzeki i słynnym żurawiem, do dziś witającym przybywających do miasta turystów. Między górnymi szafkami natomiast, wśród liści akantu, zawieszona została mniejsza tarcza herbowa miasta, z dwoma krzyżami na gładkim tle. Takie zdobienia – w połączeniu z dekoracyjnymi listwami wokół szafek i rzeźbionymi gzymsami, a także płaskorzeźbami na bocznych ściankach górnej części mebla – przesądzają o niepowtarzalnym, niezwykle szlachetnym charakterze Kredensu. Obfite dekoracje górnych szafek uzupełnione zostały szklanymi, witrażowymi wstawkami, otoczonymi kasetonową ramką. 

  Elegancja klasycznych dekoracji sprawiałaby jednak wrażenie pustki, gdyby Kredens nie przedstawiał żadnej historii. Właśnie dlatego w mebel, który widzicie na zdjęciach, wpisaliśmy morskie legendy i historie. W roli strażniczek domowego ogniska występują tu smukłe syreny, owinięte w sieci i wodorosty, a trzymające w rękach ryby – bogactwo morskich głębin. Dodatkowo, sceny rodem z mitologii pojawiają się także na drzwiczkach dolnych szafek. To cztery realistyczne, wypukłe płaskorzeźby, z których dwie przedstawiają syrenę z rybą, a dwie pozostałe – Neptuna z trójzębem, uciszającego wzburzone fale. Całość przywodzi na myśl obfitość i bogactwo mórz i oceanów, które wraz z tym Kredensem pojawia się w domu. Ten mebel nie wymaga już dodatkowych bibelotów ani ozdób – sam w sobie stanowi ozdobę rodzinnej siedziby.

   

  Kredens do stylowego salonu

  Info

  Nazwa Katalogowa:
  KR005

  Dostępność:
  na zamówienie

  Wymiary:
  230/65/290 cm.

  Wycena Produktu:
  !function(f,b,e,v,n,t,s){if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};if(!f._fbq)f._fbq=n; n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0';n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script_','https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '226739880992802'); fbq('track', "PageView");