Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171
 • Meble rzeźbione do wypoczynku

  Meble rzeźbione do wypoczynku
  Gdańskie meble wypoczynkowe z miękkimi obiciami ze skóry i ręcznymi rzeźbieniami.
 • Meble Gdańskie do gabinetu

  Meble Gdańskie do gabinetu
  Ręcznie rzeźbione meble gabinetowe, z unikalnymi motywami dekoracyjnymi.
 • Meble rzeźbione do mieszkania

  Meble rzeźbione do mieszkania
  Eleganckie meble gdańskie do jadalni i salonu w rodzinnej siedzibie, rzeźbione ręcznie.
 • Meble Gdańskie sypialniane

  Meble Gdańskie sypialniane
  Klasyczne, bogato rzeźbione meble gdańskie. Nastrojowe wyposażenie sypialni.
 • Kuchnie rzeźbione w starym stylu

  Kuchnie rzeźbione w starym stylu
  Okazałe i piękne kuchnie rzeźbione. Pokryte snycerskimi dekoracjami w stylu gdańskim.
 • Meble myśliwskie motywy lasu

  Meble myśliwskie motywy lasu
  Stylowe meble myśliwskie z bardzo bogatymi zdobieniami rzeźbiarskimi.

  Drewniany kufer z okuciami

  Wyjątkowy mebel na domowe skarby

  Solidne i efektowne  kufry już dawno zniknęły z wyposażenia współczesnych domów, zastąpione przez pojemniki czy pudła. Choć w bardzo nowoczesnych wnętrzach pudełka rzeczywiście byłyby bardziej odpowiednie, to w mieszkaniach i domach tradycyjnych wyjątkową ozdobą może stać się właśnie drewniany kufer z okuciami.

  Kiedy patrzymy na takie meble, natychmiast przywodzą nam one na myśl dawne zamki, szlacheckie dwory czy domy w folwarkach. To właśnie w kufrach przechowywano bagaże  przewożone na statkach czy w powozach – w podróży tradycyjnie zastępowały one dzisiejsze walizki. W dziecięcej wyobraźni zapisały się też jako skrzynie pełne skarbów i tajemniczych przedmiotów, pojawiające się w baśniach i bajkach...

  Kufry są jednak nie tylko owiane legendą i aurą uroczej staroświeckości. To także niezwykle użyteczne meble. W ich pojemnym wnętrzu można z powodzeniem przechowywać pościel i wszelkie tkaniny – drewno, jako materiał ekologiczny i naturalny, doskonale się do tego nadaje. A może schowacie w nim książki? Rodzinne pamiątki? Bibeloty? Wszystko zależy tylko od Waszego pomysłu. Kufer możecie ustawić w sypialni i w salonie, w kuchni, garderobie lub przedpokoju – wtopi się w każde wnętrze zaaranżowane w stylu tradycyjnym lub retro.

  Drewniany kufer to trwałość i pewna tajemniczość, ale także specyficzna odmiana piękna: takiego, które wynika nie z kruchości, a wręcz przeciwnie – z solidności. Zobaczcie, jak okazale prezentuje się ten mebel: wszystkie jego ścianki, dno i pokrywa wykonane są w litego drewna. Starannie dobrany i odpowiednio wysuszony surowiec zachował naturalną strukturę, dzięki której może przetrwać wiele następnych dziesięcioleci w idealnym stanie. Sekret trwałości drewna tkwi bowiem nie tylko w doborze właściwego gatunku i odpowiednich desek (pozbawionych sęków lub jakichkolwiek  skaz, które osłabiałyby surowiec), ale także w procesie jego przygotowania. Jeśli drewno suszone jest odpowiednio długo, we właściwej temperaturze i wilgotności powietrza, zachowuje wszystkie swoje właściwości.

  Gdy wybierzemy już odpowiedni materiał, zaczyna się właściwa praca: staranne, długotrwałe szlifowanie, by uzyskać doskonała gładkość powierzchni. Tradycyjne kufry miały wypukłe wieka, dlatego w naszym także wyprofilowaliśmy pokrywę. O charakterze tego mebla tym razem decydują jednak nie rzeźbienia, a okucia. Na bokach przymocowaliśmy dwa, masywne uchwyty. Zdobione są także solidne zawiasy z tyłu kufra, natomiast na narożnikach okucia wzbogaciliśmy o motywy kwiatów. Elementy dekoracyjne pojawiają się również na wieku. Listwy, stanowiące wzmocnienie kufra, przymocowane zostały nitami, które tworzą jednocześnie efekt dekoracyjny. 

   A jakie rodzinne skarby Wy chcielibyście przechowywać w takim kufrze?

   

  Drewniana skrzynia z okuciami
  Kufer drewniany
  Drewniany kufer z okuciami
  Skrzynia drewniana
  Skrzynia kuta
  Drewniana skrzynia w starym stylu

  Info

  Nazwa Katalogowa:
  KF01

  Dostępność:
  na zamówienie

  Wymiary:
  80/70/130 cm.

  Wycena Produktu:
  !function(f,b,e,v,n,t,s){if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};if(!f._fbq)f._fbq=n; n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0';n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script_','https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '226739880992802'); fbq('track', "PageView");