Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171
 • Meble rzeźbione do wypoczynku

  Meble rzeźbione do wypoczynku
  Gdańskie meble wypoczynkowe z miękkimi obiciami ze skóry i ręcznymi rzeźbieniami.
 • Meble Gdańskie do gabinetu

  Meble Gdańskie do gabinetu
  Ręcznie rzeźbione meble gabinetowe, z unikalnymi motywami dekoracyjnymi.
 • Meble rzeźbione do mieszkania

  Meble rzeźbione do mieszkania
  Eleganckie meble gdańskie do jadalni i salonu w rodzinnej siedzibie, rzeźbione ręcznie.
 • Meble Gdańskie sypialniane

  Meble Gdańskie sypialniane
  Klasyczne, bogato rzeźbione meble gdańskie. Nastrojowe wyposażenie sypialni.
 • Kuchnie rzeźbione w starym stylu

  Kuchnie rzeźbione w starym stylu
  Okazałe i piękne kuchnie rzeźbione. Pokryte snycerskimi dekoracjami w stylu gdańskim.
 • Meble myśliwskie motywy lasu

  Meble myśliwskie motywy lasu
  Stylowe meble myśliwskie z bardzo bogatymi zdobieniami rzeźbiarskimi.

  Królekwskie Szachy - Hetman, Król, Wieża, Skoczek, Goniec, Pion

  Figury szachowe wraz z szachownicą 

   


  Królewskie Szachy / Najszlachetniejsza z gier – do gabinetu lub salonu

  Szachy nie bez powodu zyskały miano „królewskiej gry”. Są niezwykłe: z jednej strony bazują na nieskomplikowanych zasadach, łatwych do zapamiętania – z drugiej strony jednak sama rozgrywka według tych zasad jest bardzo trudna i może trwać przez wiele godzin. Nic dziwnego, że szachy zyskały wymiar wręcz symboliczny; pojawiają się w literaturze i sztuce, zwłaszcza malarskiej, a nawet filmie. Za każdym razem mają do odegrania szczególną rolę. Symbolizują pojedynek wielkich, wybitnych umysłów, czasem próbę sił, czasem – pojedynek na śmierć i życie. Warto przypomnieć, że sama idea tej gry przypomina pole bitwy (są tu przecież i król, i wieża, i gońce) lub dwór (ponieważ w zależności od przyjętej tradycji ta sama figura może występować pod nazwą królowej lub hetmana). Nie ma to jednak aż takiego znaczenia dla zaciętości gry – wszak dawne intrygi dyplomatyczne na dworach w niczym nie ustępowały działaniom wojennym... Jedyną różnicą był rodzaj oręża, którym walczono – słowo, rozmowa, dyplomacja w zamkach, a w bitwie – miecze, topory i machiny oblężnicze.

  Dlaczego szachy zyskały tak szczególne miejsce w kulturze? To gra wymagająca wyjątkowych umiejętności strategicznych, logicznego myślenia, zdolności do przewidywania kolejnych ruchów przeciwnika. Wygrywa ten, kto nie da się sprowokować ani zaskoczyć i będzie do końca panował nad sytuacją. Jeśli będzie śmiały – zagra bardzo zdecydowanie, otwarcie atakując. Może jednak także zachowawczo, ale spokojnie dążyć do realizacji sprytnego planu. Szachy to nie karty – tu nie sposób oszukiwać, ale można ułożyć tak mocną strategię, by wzmocnić swoją pozycję.

   

  Piszemy o tym wszystkim, ponieważ pod względem idei, szachy bardzo przypominają współczesny biznes – a w szerszym kontekście w ogóle ludzkie życie... Zwłaszcza jednak w działalności firm i planowaniu kariery współczesnym graczom rynkowym mogą się przydać umiejętności wyniesione z królewskiej gry. Z tego też względu trudno wyobrazić sobie piękniejszą i okazalszą ozdobę gabinetu, niż właśnie szachy. Zwłaszcza jeśli zostały wykonane w sposób tak okazały, jak widoczne na zdjęciu.

   

  Drewniane, rzeźbione szachy w stylu gdańskim to unikat na naszym rynku. Każda z figur została zaprojektowana w Pracowni Mebli MebS, a następnie wykonana ręcznie z litego drewna. Inspiracją dla nas były postacie dawnych wojów. Szachy te wpisują się zatem w wizerunek niegdysiejszych dworów książęcych jeszcze z czasów wczesnych Piastów. To kawał historii, powiedzianej przy pomocy figur i pionków. Spójrzcie na dumne postacie króla i królowej, dynamiczne skoczki w formie koni stających dęba, na potężne, majestatyczne wieże... Zwróćcie także uwagę na piony w postaci rycerzy, w zbrojach i z tarczami. To oni podążają w pierwszej linii na pole bitwy, a za nimi podąża majestatyczny dwór królewski. Nie bez znaczenia są także kolory tych szachów: celowo nadaliśmy im naturalny kolor jasnego i ciemnego drewna, zamiast klasycznej bieli i czerni. Ciężkie, drewniane figury bardzo dobrze leżą w dłoni – czuje się, że jest to solidna praca...

   

  Same pionki to jednak nie wszystko. Ustawione są na bardzo eleganckiej szachownicy, lakierowanej na wysoki połysk. Szachownica ma formę niskiego stolika, wspartego na bardzo masywnych, toczonych nogach w formie stylizowanych, bardzo grubych warkoczy. Nogi połączone są dekoracyjnym trawersem. Nawet opis pól szachownicy (litery i cyfry) jest grawerowany!

   

  To arcydzieło sztuki snycerskiej sprawdzi się idealnie jako ozdoba eleganckiego gabinetu, ale także salonu. Będzie przepięknie się prezentować w pobliżu biurka czy biblioteki. Dostarczy także niezapomnianych wrażeń z gry.

   

  gra w szachy hetman
  Gra w szachy goniec
  gra w szachy król
  gra w szachy pionek
  gra w szachy skoczek
  gra w szachy wieża

  Info

  Nazwa Katalogowa:
  Szachy03

  Dostępność:
  na stanie

  Wymiary:
  0/0/0 cm.

  Wycena Produktu:
  !function(f,b,e,v,n,t,s){if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};if(!f._fbq)f._fbq=n; n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0';n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script_','https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '226739880992802'); fbq('track', "PageView");