Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 660-477-171
 • Meble rzeźbione do wypoczynku

  Meble rzeźbione do wypoczynku
  Gdańskie meble wypoczynkowe z miękkimi obiciami ze skóry i ręcznymi rzeźbieniami.
 • Meble Gdańskie do gabinetu

  Meble Gdańskie do gabinetu
  Ręcznie rzeźbione meble gabinetowe, z unikalnymi motywami dekoracyjnymi.
 • Meble rzeźbione do mieszkania

  Meble rzeźbione do mieszkania
  Eleganckie meble gdańskie do jadalni i salonu w rodzinnej siedzibie, rzeźbione ręcznie.
 • Meble Gdańskie sypialniane

  Meble Gdańskie sypialniane
  Klasyczne, bogato rzeźbione meble gdańskie. Nastrojowe wyposażenie sypialni.
 • Kuchnie rzeźbione w starym stylu

  Kuchnie rzeźbione w starym stylu
  Okazałe i piękne kuchnie rzeźbione. Pokryte snycerskimi dekoracjami w stylu gdańskim.
 • Meble myśliwskie motywy lasu

  Meble myśliwskie motywy lasu
  Stylowe meble myśliwskie z bardzo bogatymi zdobieniami rzeźbiarskimi.

  Tron rzeźbiony - stylizowany na stary

  Klasyczny model foteli w nowej odsłonie 

  Istnieją takie meble, które budzą szczególnie pozytywne skojarzenia. Fotele gdańskie należą do najbardziej niezwykłych – są chętnie wybierane przez instytucje państwowe, kancelarie prawne i inne organizacje, które w swojej pracy muszą zwracać uwagę na godny, budzący zaufanie wizerunek. W dobie fabrycznych mebli niemal całkowicie „odartych” z jakichkolwiek motywów dekoracyjnych, te radzą sobie znakomicie. W naszej pracowni sądzimy zresztą, że z całej branży meblarskiej idea mebli gdańskich – masywnych, ekskluzywnych, bogato zdobionych, i przede wszystkim wykonywanych w całości ręcznie – jest jednym z najgenialniejszych wynalazków. 

  Wystarczy przez chwilę przyjrzeć się tym fotelom, by zrozumieć, jak wielką rolę odgrywają one w kreowaniu wizerunku. Bliżej im do królewskich tronów, niż mebli znanych nam współcześnie. Masywne rzeźbienia kryją w sobie motywy lwów, a więc zwierząt, które pojawiają się w herbie miasta Gdańska (widocznym zresztą także w tym projekcie – na samej górze oparcia), ale w całej naszej kulturze mają znacznie potężniejszą symbolikę. Lew to – od czasów starożytnych – król zwierząt, a więc symbol potęgi, władzy i siły. W projekcie foteli gdańskich zastosowaliśmy stylizowane głowy lwów jako zwieńczenia podłokietników, natomiast lwie łapy podtrzymują fotel, zdobiąc podstawę nóg. 

  Szkielet fotela bazuje na smukłych, elegancko toczonych tralkach obok oparcia i w łącznikach nóg. Zarówno oparcie, jak i carga fotela są bogato zdobione wypukłymi płaskorzeźbami, stanowiącymi dodatkową improwizację na temat motywu lwów, ale już subtelniejszą, stanowiącą jakby echo głównych dekoracji. 

  Kunszt rzeźbiarski szkieletu fotela to jednak nie wszystko. Zadbaliśmy także o to, by było ono wygodne – nawet dla osób, które spędzą w sali wiele godzin na naradach i rozmowach. Stąd miękka tapicerka, którą wyłożone zostało nie tylko siedzenie i oparcie oraz podłokietniki. Prezentowany na zdjęciu model obity jest matową skórą w neutralnym kolorze, istnieje jednak możliwość dopasowania także innych kolorów i materiałów obicia. 

  Ten iście królewski mebel, jakby dosłownie przeniesiony z komnat dworskich lub bogatych gabinetów dawnych urzędników i dostojników, znakomicie sprawdzi się we współczesnych wnętrzach siedzib władz, urzędów, instytucji czy dostojników kościelnych. Te wyjątkowe meble będą odpowiednie także do zabytkowych wnętrz dworów i pałaców oraz – zaaranżowanych w starym stylu – hoteli czy obiektów konferencyjnych. Mogą stać się również ciekawym uzupełnieniem wyposażenia muzeów, teatrów i innych instytucji kultury – między innymi podczas koncertów i przedstawień, gdy bezpośrednio na scenie zasiadają ważni uczestnicy lub goście, których chcemy szczególnie wyróżnić. Wreszcie – podkreślą styl prywatnych domów i mieszkań, należących do wielbicieli klasycznej elegancji.

   

  Fotel biurowy
  Fotel skórzany
  Tron rzeźbiony

  Info

  Nazwa Katalogowa:
  FT005

  Dostępność:
  na zamówienie

  Wymiary:
  127/75/75 cm.

  Wycena Produktu:
  !function(f,b,e,v,n,t,s){if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};if(!f._fbq)f._fbq=n; n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0';n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script_','https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '226739880992802'); fbq('track', "PageView");